Alle Beiträge

- Jetoje cdo cast te jetes si te ishte i fundit.- Mes reales dhe ireales ka nje dere, dhe ajo dere jemi ne.- Vetem kush nuk e njeh dhimbjen mund te qeshe me ate qe vuan- Nese per te jetuar duhet te perulesh, atehere cohu dhe vdis.- Dyshimet ti krijon lirir
doni 08.09.2014 2 4191

Gjeografia e Femres: - Në moshën prej 18 deri në 20 vjeç femra është si Afrika - e egër, e bukur dhe me shumë zona misterioze dhe te pavizituara.- Midis 21 dhe 30 vjetësh femra është si Amerika - e zhvilluar dhe e hapur, sidomos për të pasurit.- Midis 31 d
doni 08.09.2014 0 3818

ishte nata e fundit qe kanita kishte guximin e i shkroi te gjitha keto , ishte ylli i shtepis son  na la te piklluar gjithmon sa na mungon u preft ne paq shpirti i saj, ka qen e mire e dashur per te gjithe e mire a afert e familjes  shtepis e gjithe shoqni
Era85 28.03.2013 2 2391

Inaugurohet në Tiranë shtatorja e derdhur në bronz e Ahmet Zogut. Shtatorja mbërriti në Shqipëri një muaj më parë dhe dje u lartësua në fund të bulevardit që mban emrin e tij, mbi strukturën e ngritur, ku duhej të vendosej në kuadrin e festimeve të 100-vje
Era85 24.12.2012 3 3278

Mijëra njerëz prej së dielës po vërshojnë drejt Vlorës. Qytetarë nga çdo qytet i Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Malit të Zi dhe diasporës po shkojnë në Vlorë. Me gjithë përpjekjet e Berishës për ta mbajtur Vlorën jashtë vëmendjes kryesore të 100 vjet
A_b_i 26.11.2012 1 2116

SHBA (PLOTESUAR 30 TETOR, 19:00)- Uragani Sandy që ka përfshirë brigjet lindore të Shteteve të Bashkuara duket të jetë i pamëshirshëm. Të paktën 33 viktima raportohet të ketë pasur brenda 24 orëve. Presidenti Barack Obama shpalli sot “gjendjen e një katast
Era85 30.10.2012 0 2182

FIER – Një mozaik fotografish, kartolinash dhe materialesh të tjera historike sipas një rendi kronologjik, u prezantuan në ekspozitën e koleksionistit Kozma Dashi, të çelur të martën në galerinë e arteve në qytetin e Fierit. Ekspozita e titulluar “Mëmëdhe
Era85 30.10.2012 1 2364

BEOGRAD -Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton ka mbështetur sot në Beograd procesin e integrimit evropian të vendeve të rajonit dhe njëkohësisht ka përkrahur dialogun Beograd-Prishtinë. Ajo ka theksuar se kjo gjë nuk nënkupton se Serbia duhet ta
Era85 30.10.2012 1 1964

Me ne fund nje  videoklip qe u be ne Kosove.  Rita Ora lanson videoklipin e saj me te ri ” Shine ya light”, nje nder videoklipet me te bukura te pare ndonjehere nga artistet shqiptare. Shtpy shkornjat blu mposht. “Rita po vjen, Rita po vjen” keshtu fill
ermal-ipapar 28.10.2012 1 1685

Një lajm i keq vjen nga takimi i ministrave të Brendshëm të disa vendeve të Bashkimit Evropian që3 është zhvilluar sot në Luksemburg, për të diskutuar mundësinë e pezullimit të liberalizimit të vizave për disa vende të Ballkanit. Ndërsa kanë argumentuar se
ermal-ipapar 28.10.2012 1 1802