Popular Posts

Inaugurohet në Tiranë shtatorja e derdhur në bronz e Ahmet Zogut. Shtatorja mbërriti në Shqipëri një muaj më parë dhe dje u lartësua në fund të bulevardit që mban emrin e tij, mbi strukturën e ngritur, ku duhej të vendosej në kuadrin e festimeve të 100-vje
Era85 24.12.2012 3 3170

Gjërat sipas përfaqësuesve të familjes që sakrifikoi një brez të tërë, nuk po shkojnë në drejtimin e duhur. Murat Jashari, nipi i heroit kombëtar, kritikoi udhëheqjen politike në Kosovë duke kërkuar madje largimin e saj, pasi siç tha ai, “Kosova Sot” nuk ë
Era85 18.02.2012 3 1498

- Jetoje cdo cast te jetes si te ishte i fundit.- Mes reales dhe ireales ka nje dere, dhe ajo dere jemi ne.- Vetem kush nuk e njeh dhimbjen mund te qeshe me ate qe vuan- Nese per te jetuar duhet te perulesh, atehere cohu dhe vdis.- Dyshimet ti krijon lirir
doni 08.09.2014 2 3881

ishte nata e fundit qe kanita kishte guximin e i shkroi te gjitha keto , ishte ylli i shtepis son  na la te piklluar gjithmon sa na mungon u preft ne paq shpirti i saj, ka qen e mire e dashur per te gjithe e mire a afert e familjes  shtepis e gjithe shoqni
Era85 28.03.2013 2 2315

Diku ishin 2 shok që duheshin aq shume saqë mund te sakrifikonin gjithçka per njeri tjetrin. Ishin njohur gjatë studimeve e kishin qëndruar në te njëjtën shtëpi. Njeri prej tyre dukej si më kurnac, kurse tjetri shume bujar.   Vjen nje ditë që shokut kurnac
A_b_i 05.03.2011 2 2350

Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.Dashuria eshte frika per tu bere tre.Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtitDashuria eshte poezia e ndjenjave Dashuria eshte lumturi kur e ke prane Dashuria eshte semundje dhe il
A_b_i 11.09.2010 2 2655

Mijëra njerëz prej së dielës po vërshojnë drejt Vlorës. Qytetarë nga çdo qytet i Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Malit të Zi dhe diasporës po shkojnë në Vlorë. Me gjithë përpjekjet e Berishës për ta mbajtur Vlorën jashtë vëmendjes kryesore të 100 vjet
A_b_i 26.11.2012 1 2055

FIER – Një mozaik fotografish, kartolinash dhe materialesh të tjera historike sipas një rendi kronologjik, u prezantuan në ekspozitën e koleksionistit Kozma Dashi, të çelur të martën në galerinë e arteve në qytetin e Fierit. Ekspozita e titulluar “Mëmëdhe
Era85 30.10.2012 1 2248

BEOGRAD -Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton ka mbështetur sot në Beograd procesin e integrimit evropian të vendeve të rajonit dhe njëkohësisht ka përkrahur dialogun Beograd-Prishtinë. Ajo ka theksuar se kjo gjë nuk nënkupton se Serbia duhet ta
Era85 30.10.2012 1 1883

Me ne fund nje  videoklip qe u be ne Kosove.  Rita Ora lanson videoklipin e saj me te ri ” Shine ya light”, nje nder videoklipet me te bukura te pare ndonjehere nga artistet shqiptare. Shtpy shkornjat blu mposht. “Rita po vjen, Rita po vjen” keshtu fill
ermal-ipapar 28.10.2012 1 1625