Post view

Thenje te bukura nga Jim Morrison - Shqip

- Jetoje cdo cast te jetes si te ishte i fundit.
- Mes reales dhe ireales ka nje dere, dhe ajo dere jemi ne.
- Vetem kush nuk e njeh dhimbjen mund te qeshe me ate qe vuan
- Nese per te jetuar duhet te perulesh, atehere cohu dhe vdis.
- Dyshimet ti krijon lirira.
- Kur te mesosh te mos e vrasesh mendjen per njerezit, vetem atehere do te jesh i madh.
- Sikur personat qe flasin keq per mua, ta dinin se cfare them une per ata, do te flisnin me keq.
- Nuk ka rendesi nese nje gje eshte e vertete, e rendesishmja eshte ta besosh.
- Nuk i kam kerkuar askujt te me linde, prandaj lermeni te jetoj si te dua.
- Cdo dite eshte te besh nje xhiro ne histori.
- Nuk ja vlen te grisesh faqet e jetes, e rendesishme eshte te dishe te kthesh faqe e te rifillosh.
- Ne jete do te kete gjithnje nje maskara qe do te te beje te vuash, por do te jete i vetmi person, qe do te arrish te duash me te vertete.
- Nuk mund te jesh kurre vetvetja nese kerkon te jesh te tjeret.
- Kjo nate nuk mund te zgjase ne perjetesi, sepse pas pak do te vije mengjesi, gjithmone nese ka nje te neserme.
- Nese do te me duhej te zgjidhja mes jetes dhe vdekjes, sepse nuk ekziston jete pa ty, me siguri do te zgjidhja vdekjen para se te me zgjedhe ajo mua.
- Kerko te jesh gjithmone vetvetja, keshtu mund te thuash se ke qene i vetmi.
- Kur te zgjohesh e nuk do te shohesh me diellin, ose ke vdekur, ose je ti vete dielli.
- Lumturia eshte e perbere nga nje hic, qe ne momentin qe e jetojme, na duket gjihtcka.
- Nje dite po qaja sepse nuk kisha kepuce per te shkuar ne shkolle, pastaj pashe nje burre pa kembe dhe pushova se qari.
- Kush heq dore nga endrrat eshte i destinuar te vdese.
- Nese do te me duhej te zgjidhja midis dashurise tende dhe jetes, do te zgjidhja dashurine tende, sepse ajo eshte vete jeta ime.
- Mes te mires dhe te keqes ka nje dere dhe, une do e hap.
- Te dashurosh do te thote te mendosh ne menyre intensive per dike, duke harruar vetveten.
- Lum ai qe nuk ka enderra per te realizuar, sepse nuk do te zhgenjehet kurre.
- Do te jepja gjithe ditet e mia per nje dje te vetme.
- Endrrat jane si yjet, mjafton te ngresh syte dhe jane gjithmone aty.
- Mos u dorezo kurre, sepse kur mendon se gjithcka ka mbaruar, eshte momenti kur gjithcka fillon.
- Disa thone se shiu eshte i keq, por nuk e dine se ai te lejon te ecesh me koken lart, me fytyren te mbuluar nga lotet.
- Lumuturia e vertete nuk eshte ne fundin e nje gote, nuk eshte brenda nje shiringe, e gjen vetem ne zemren e atij qe te do.
- Thone qe duke gabuar meson, atehre lermeni te gaboj.
- Kur njerezit me pyesin se c'do te thote te dashurosh, ul syte nga frika per te kujtuar.
- Nuk mund te thuash se ke jetuar nese me pare nuk ke provuar c'ka eshte e ndaluar.
- Une jam keshtu sepse pasqyroj ate qe kam brenda.

doni 08.09.2014 2 3715
Comments
Order by: 
Per page:
 
Post info
doni
Jetoje cdo cast te jetes si te ishte i fundit
08.09.2014 (3374 days ago)
Rate
1 votes
Actions
Recommend
Categories
Postime te ndryshme (1 posts)
Thenje Shqip (1 posts)