Tags - shqip

- Jetoje cdo cast te jetes si te ishte i fundit.- Mes reales dhe ireales ka nje dere, dhe ajo dere jemi ne.- Vetem kush nuk e njeh dhimbjen mund te qeshe me ate qe vuan- Nese per te jetuar duhet te perulesh, atehere cohu dhe vdis.- Dyshimet ti krijon lirir
doni 08.09.2014 2 3201

Pas një takimi të Ministrit të Rendit Nikos Dhendias me zv/ministrin e Brendshëm, Haralambos Athanasiou është konkluduar që lejet dhjetëvjecare që disponojnë shumica e minoritarëve grekë të shndërrohen në mënyrë automatike në lejë qëndrimi pa afat. Ky
ermal-ipapar 07.10.2012 1 1012

Rona Nishliu regjistroi rezultatin më të mirë në historinë e pjesëmarrjeve shqiptare në “Eurovision”, pasi me këngën e saj “Suus” u rendit e pesta në festivalin që bashkon fituesit kombëtarë të çdo shteti europian. 26-vjeçarja nga Mitrovica ndezi sallën
ermal-ipapar 27.05.2012 1 1216

Emisioni i “Pasdites” në “Top-Channel”, i kushtoi rëndësi dy këngëve më të klikuara të momentit në internet, të dyja pjesë e festivalit të muzikës moderne shqiptare, “Top-Fest”. Bëhet fjalë për “Mamicën” e Klajdi Harunit dhe për “Regga Katundari”, kën
ermal-ipapar 03.05.2012 0 2693

Edhe pse sot mbushet një javë nga sulmi ndaj forcave shqiptare në Afganistan, babai i të plagosurit Aleksandër Peci ende nuk ka mundur të pyesë të birin sesi ndodhi ngjarja, apo ku i ka marrë plagët. Ai ka pasur vetëm një telefonatë me të, kur nëntetar Pec
Era85 27.02.2012 0 1101

Përleshjes i ka paraprirë një zënkë verbale në një autobus që po transportonte nxënësit drejt zonave periferike të Shkupit. Pas daljes nga autobusi të rinjtë maqedonas të cilët ishin në numër më të shumtë, kanë sulmuar fizikisht nxënësit shqiptarë të cilët
Era85 26.02.2012 0 824

Shqipëria vazhdon të jetë pre e të ftohtit dhe motit të keq, ndërsa në shumë rajone në pjesën verilindore dhe veriperëndimore të vendit është shpallur gjendje e jashtëzakonshme me vendimin e kryeministrit, Sali Berisha.Është krijuar shtab për kriza nën udh
Era85 15.02.2012 0 957

Kryeministri Berisha është nisur sot për një vizitë dyditore në Azerbajxhan. Gjatë qëndrimit atje, Berisha pritet të takohet me Presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, kryetarin e Kuvendit, Oktay Asadov, dhe kryeministrin Artur Rasi-Zade.Në qendër të vi
Era85 09.02.2012 0 871

Mali i Zi, 1000 euro gjobë për flamurin shqiptar Acarohet situata e shqiptarëve në Mal të Zi. Projektligji për heqjen e flamurit shqiptar nga përdorimi si dhe vendosja e gjobës prej 1 mijë eurosh nëse përdoret ky flamur pa lejen përkatëse, ka bërë që shqi
Era85 07.01.2012 0 1069

Përdorimi i gjuhës shqipe mungon edhe në portalin zyrtar të Aeroportit të Shkupit, që menaxhohet nga kompania turke TAV. Faqja zyrtare e Aeroportit (http://skp.airports.com.mk/default.aspx?ItemID=408) vazhdojnë të jetë vetëm në gjuhën maqedonase dhe angle
Era85 07.01.2012 0 954