Të gjitha Postimet

Shkup-Kosova nuk ishte pjesëmarrëse dhe nuk është ftuar në Konferencën ministrore për bashkëpunimin në fushën e sigurimit të kufijve në Evropën Juglindore, që përfundoi sot në Shkup. Në axhendën e këtij takimi dyditor të nëntë ministror të organizuar nga M
Era85 17.03.2012 1 996

Tiranë-Ka nisur dje në gjykatën e Tiranës procesi gjyqësor mes fëmijëve të kryeministrit Berisha dhe deputetit socialist Saimir Tahiri, ku ky i fundit akuzohet për shpifje. Në procesin e sotëm gjyqësor, trupi gjykues ka dëgjuar pretendimet e dy palëve. Dy
Era85 17.03.2012 1 758

Kompania “Google” ka bërë një hap para me politikën e saj të re të privatësisë, pavarësisht paralajmërimeve të BE-së se mund të shkelin ligjin europian. Ndryshimi do të thotë se të dhënat private të mbledhura nga një shërbim i “Google” mund të shpërndahen
Era85 03.03.2012 1 878

Prokuroria vërteton gjaknxehtësinë e Agim Llupos më 21 janar, gardisti që akuzohet për vrasjen e Ziver Veizit, ndërsa dyshohet se ka qëlluar për vdekje edhe Aleks Nikën, sipas raportit të FBI-së. Ditën e demonstratës, Llupo qëndronte i “fshehur” në dritare
Era85 03.03.2012 0 673

Parlamenti Europian “braktis” Shqipërinë, duke e shtyrë në kalendar miratimin e një rezolute, të cilën e ka bërë për të gjitha vendet e rajonit. Komiteti i Jashtëm i Parlamentit Europian votoi në Bruksel raportet për Bosnjën, Turqinë, Malin e Zi dhe Serbin
Era85 03.03.2012 0 765

Sirianët votuan dje për kushtetutën e re, me gjithë luftimet në të gjitha anët e vendit mes forcave opozitare dhe atyre besnike të presidentit Bashar Al Assad. Më shumë se 14 milionë sirianë u thirrën në kutitë e votimit për të votuar ndryshimet kushtetues
Era85 27.02.2012 0 717

Edhe pse sot mbushet një javë nga sulmi ndaj forcave shqiptare në Afganistan, babai i të plagosurit Aleksandër Peci ende nuk ka mundur të pyesë të birin sesi ndodhi ngjarja, apo ku i ka marrë plagët. Ai ka pasur vetëm një telefonatë me të, kur nëntetar Pec
Era85 27.02.2012 0 817

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli përdori dje përkujtimin e masakrës së 26 shkurtit të vitit 1951 për të kritikuar indirekt rivalët politike të PD-së, që në gjuhën e lidershipit të kësaj partie quhen edhe “trashëgimtarët e komunistëve”. Duke ju referu
Era85 27.02.2012 0 728

Përleshjes i ka paraprirë një zënkë verbale në një autobus që po transportonte nxënësit drejt zonave periferike të Shkupit. Pas daljes nga autobusi të rinjtë maqedonas të cilët ishin në numër më të shumtë, kanë sulmuar fizikisht nxënësit shqiptarë të cilët
Era85 26.02.2012 0 555

“Surprizat tona sapo kanë nisur”, ishte shprehja që një nga organizatorët e së ashtuquajturës “partia e Bamir Topit” përdori dje për të shpjeguar strategjinë që partia e re e së djathtës shqiptare do të përdorë në publik. Deklarimi i deputetit të Durrësit,
Era85 26.02.2012 0 485