Të gjitha Postimet

Rritja dramatike e numrit te papuneve ka sjelle protesta te shumta ne shume vende te Eurozones Papunësia në Eurozonë arriti një rekord të ri në muajin mars, ndërsa kursimet buxhetore vazhdojnë të godasin më rëndë klasën punëtore. Të dhënat e Eurostatit
ermal-ipapar 02.05.2012 0 967

Për shumëkënd "Fyma e Re demokratike" është një emër jo shumë modern. Por, partia e re duket se ka punuar mirë në avancë me të rinjtë. Në takimin e parë të kësaj partie, të rinjtë mbizotëruan në një sallë të tejmbushur. Organizatorët u zunë  disi në befasi
ermal-ipapar 01.05.2012 0 716

Zgjedhja e presidentitPartia Aleanca Demokratike (PAD) ka propozuar ditën e shtunë Neritan Cekën për postin e Presidentit të Republikës. Kështu pas vetëshpalljes së Fatos Nanos si kandidat për postin e kreut të shtetit, një tjetër ‘letër’ është hapur në
ermal-ipapar 30.04.2012 0 648

Një kontingjent prej 250 ushtarë të batalionit rezervë të KFOR-it, me ushtarë gjermanë, në orët e pasdites së të mërkurës kanë zbarkuar në Aeroportin  Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, kurse 450 ushtarë të tjerë pritet të mbërrijnë në Kosovë në di
ermal-ipapar 27.04.2012 0 795

Parlamenti i Maqedonisë me 85 vota pro miratoi Deklaratën për afirmimin e strategjisë së vendit për anëtarësim në NATO të propozuar nga mazhoranca. Por kjo deklartë nga opozita shqiptare është vlerësuar si si demagogji e partnerëve të koalicionit qeveritar
ermal-ipapar 27.04.2012 0 656

Tre vjet pas kthimit në Departamentin e Shtetit në një takim zyrtar me Sekretaren Amerikane të Shtetit Hillary Clinton, kryeministri Sali Berisha ia ka dalë të realizojë një prej qëllimeve të këtij takimi. Qëllim, që ai e deklaroi përpara nisjes së bisedim
ermal-ipapar 27.04.2012 0 590

Prodhuesi i makinave “Lamborghini” ka prezantuar në Pekin modelin e ri URUS, një makinë me pamje personale dhe shumë agresive, që shënon hyrjen e llojit në familjen e fuoristradave. “URUS përbën një pikë të re referimi në segmentin e makinave sportive, fal
ermal-ipapar 24.04.2012 0 576

Pasi kanë qëndruar disa minuta në këmbë, zoti Berisha është ulur me një gotë shampanjë në dorë, ndërsa zoti Nano gjithashtu është ulur ne kolltukun ngjitur ku kanë vijuar bisedën. Po në të njëjtën tavolinë u bashkuan edhe ministrat Sokol Olldashi e Aldo Bu
ermal-ipapar 24.04.2012 0 648

Pas letrës dërguar Top-Channel, ku sqaronte pozicionin e tij në lidhje me kabllogramet dërguar Uashingtonit dhe deklaratat kritike në “Zërin e Amerikës” për rrezikun që i kanoset demokracisë në Shqipëri, ish-ambasadori amerikan në Tiranë, John Withers lësh
Era85 17.03.2012 1 999

Prishtinë-Në kryeqytetin e Kosovës nisi të premten ndërtimi i Sheshit të Pavarësisë, i cili mban emrin e ish-presidentit Ibrahim Rugova. Investimi rreth 4 milionë euro në një sipërfaqe prej rreth 13 mijë metra katrorë pritet që brenda 150 ditëve të ndrysho
Era85 17.03.2012 1 992