Të gjitha Postimet

Pas një takimi të Ministrit të Rendit Nikos Dhendias me zv/ministrin e Brendshëm, Haralambos Athanasiou është konkluduar që lejet dhjetëvjecare që disponojnë shumica e minoritarëve grekë të shndërrohen në mënyrë automatike në lejë qëndrimi pa afat. Ky
ermal-ipapar 07.10.2012 1 740

Zhvillimi në mjekësi, arsim, si dhe parandalimi dhe trajtimi i sëmundjeve, kanë ndikuar në mirëqenien dhe jetëgjatësinë e përgjithshme të njerëzve. Por, ajo që ndoshta ende nuk e dini, është se, zakonet tona të përditshme, që në pamje të parë duken të
ermal-ipapar 18.09.2012 1 2345

Paniku karakterizohet si një  episod alarmi/frike/paniku i cili fillon menjëherë dhe mund të zgjasë rreth gjysmë ore. Kur njeriu është në këtë fazë mund të shfaqë dridhje të trupit të pakontrollueshme, marrje fryme, rrahjet e zemrës shpejtohen, djersit
ermal-ipapar 18.09.2012 1 942

UASHINGTON- Shkencëtarët kanë shpikur vaksinën kundër shëndetit, e cila shfrytëzon sistemin e imunitetit për të parandaluar shëndoshjen Vaksina revolucionare gjatë testimit u është dhënë minjve dhe pas katër ditëve, tek minjtë është vënë re humbja e peshë
ermal-ipapar 28.07.2012 1 1177

  ‘Njerëzit mund të zhduken në vitin 2100′   Shkencëtarët kanë njoftuar se ekosistemi tokësor do të përjetojë një kolaps të plotë në vitin 2100. Kjo profeci apokaliptike nuk doli nga goja e ndonjë lideri të ndonjë sekti fanatik, e as nga mediat sens
ermal-ipapar 28.07.2012 1 1051

  Nokia nxjerr telefon me kamer 41 megapixel   Në fillim të këtij viti, Nokia deklaroi se do të nxjerrë PureView 808, një telefon me kamerë 41 megapikselë. Ky është një numër që nuk gjendet më shumë kamera të tjera në treg dhe Nokia u shpreh se përd
ermal-ipapar 28.07.2012 1 1118

Rona Nishliu regjistroi rezultatin më të mirë në historinë e pjesëmarrjeve shqiptare në “Eurovision”, pasi me këngën e saj “Suus” u rendit e pesta në festivalin që bashkon fituesit kombëtarë të çdo shteti europian. 26-vjeçarja nga Mitrovica ndezi sallën
ermal-ipapar 27.05.2012 1 961

Arbri është fituesi i edicionit të pestë të 'Big Brother Albania'. Djali nga Kosova mori më shumë vota nga publiku se Liami, i cili u rendit i dyti. "Jemi te dy fitues!", ishin fjalët e para të Arbrit pas fitores. Mbrëmja e shumëpritur nisi me përmbledhj
ermal-ipapar 27.05.2012 0 924

Çdo pacient duhet të raportojë për efektet anësore që i japin ilaçet mjekësore që përdorin për kurimin e një sëmundjeje të caktuar. Falë farmakovigjilencës në tregun farmaceutik qarkullojnë më pak medikamente që nuk ndikojnë për mirë në organizëm. Sipas dr
ermal-ipapar 08.05.2012 0 919

Emisioni i “Pasdites” në “Top-Channel”, i kushtoi rëndësi dy këngëve më të klikuara të momentit në internet, të dyja pjesë e festivalit të muzikës moderne shqiptare, “Top-Fest”. Bëhet fjalë për “Mamicën” e Klajdi Harunit dhe për “Regga Katundari”, kën
ermal-ipapar 03.05.2012 0 2334