Latest posts

Mijëra njerëz prej së dielës po vërshojnë drejt Vlorës. Qytetarë nga çdo qytet i Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Malit të Zi dhe diasporës po shkojnë në Vlorë. Me gjithë përpjekjet e Berishës për ta mbajtur Vlorën jashtë vëmendjes kryesore të 100 vjet
A_b_i 26.11.2012 1 1816

Barcelona mori një plumbi 3-1 ndaj Manchester United si David Villa mori avantazhin e konfuzion në zonën kampion anglisht-së dënimit për të shënuar në minutën e 69.Lionel Messi, i cili kishte dhënë kampion spanjoll ligë të çojë në minutën e 54, e mori topi
A_b_i 29.05.2011 0 1606

Uashington - Osama bin Laden, udhëheqësi i rrjetit terrorist të Al Kaedës është vrarë në një operacion të forcave amerikane në Pakistan. Lajmi u bë i ditur nga presidenti Barak Obama. Truri i sulmeve të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara u vra brend
A_b_i 02.05.2011 0 1913

“Dëshiroja shumë që të ishte një femër fituese e Big Brother, në mos unë një femër tjetër. Kam luftuar për këtë çmim sepse asgjë e mirë nuk vjen pa luftuar”, u shpreh Ermela pas fitores.“Nedës i trembesha më shumë në këtë lojë sepse mënyra se si i mendonte
A_b_i 03.04.2011 0 1592

Në atë moment, ai nuk mund të kishte imagjinuar kurrë se ishte duke blerë një pikturë të mjeshtrit Paul Cezanne, e humbur prej kohësh dhe me një vlerë prej 40 milion eurosh në treg.Siç shpjegoi anglezi, në të vërtetë ai mendonte që pikturën t’a hiqte dhe h
A_b_i 03.04.2011 0 1527

Duhej të ishin plot energji, por në fakt shpesh lënë pas dore shkollën, "luftojnë gjithë ditën me qepallat që duan të mbyllen dhe rigjallërohen vetëm para Facebook-ut. Këta janë adoleshentët e sotëm, që flenë shumë pak, pothuajse gjithmonë për faj të tekno
A_b_i 25.03.2011 0 1631

Diku ishin 2 shok që duheshin aq shume saqë mund te sakrifikonin gjithçka per njeri tjetrin. Ishin njohur gjatë studimeve e kishin qëndruar në te njëjtën shtëpi. Njeri prej tyre dukej si më kurnac, kurse tjetri shume bujar.   Vjen nje ditë që shokut kurnac
A_b_i 05.03.2011 2 2168

Shtojca e emëruar Google Cloud Connect for Microsoft Office është zhvilluar nga ekipi i cili ka punuar në kompaninë DocVerse të cilën Google e ka blerë më herët gjatë këtij viti. Softueri u mundëson përdoruesve të Microsoft Office të cilët kanë llogari edh
A_b_i 05.01.2011 0 1379

Disa programerë kanë postuar versionin e tyre të programit sulmues të njohur si Low Orbit Ion Cannon apo LOIC, në ueb faqen SourceForge.net të Geeknet Inc. Përdoruesit mund të shkarkojnë softuerin pa pagesë, dhe gjithashtu të postojnë sugjerime tek zhvillu
A_b_i 05.01.2011 0 1091

Nata e 12 tetorit do të ngelet gjatë në mendjet e futbolldashësve, për shkak të asaj që ndodhi në Marasi – Një flamur shqiptar i djegur, rrahje masive mes tifozëve, një portier i lënduar dhe një ndeshje e anuluar ishin pasojat e rebelimit të huliganëve ser
A_b_i 13.10.2010 0 1350