Shikime

Barcelona Fituese e Champions League 2011
Barcelona mori një plumbi 3-1 ndaj Manchester United si David Villa mori avantazhin e konfuzion zonën kampion anglisht-së dënimit për të shënuar minutën e 69.

Lionel Messi, i cili kishte dhënë kampion spanjoll ligë të çojë minutën e 54, e mori topin nga një cep të gjysmës së Bashkuar dhe posedim të humbur, por e Bashkuara të Amerikës nuk arriti qartë. top erdhi Villa, i cili i tëri një e shtënë e kaluar Edwin van der Sar.

Qëllimi Messi ishte qëllimi i Argjentinës 12-të 13 ndeshje. Bashkuara kishin lidhur të ndeshjes minutën e 34-t grevë Wayne Rooney stadiumin Wembley të Londrës.

Rooney shkëmbyen kalon me Ryan Giggs, duke marrë topin mbrapa vetëm brenda zonës kampion spanjoll dënimit dhe për të bërë kaçurrela një e shtënë në rrjetë. Barcelona kishte marrë një të çojë 1-0 minutën e 27 kur Pedro Rodriguez goditi një përpjekje të drejtë-shpejtë të fundit të Bashkuara portieri Edwin van der Sar.

Fituesi do të pretendojnë titullin e katërt e saj evropiane.

Trajneri Alex Ferguson e Bashkuara vendosi të mos përfshijë sulmuesin Dimitar Berbatov skuadër, duke përdorur Michael Owen stol në vend, ndërsa Guardiola Pep Barcelonës mbajtur mbrojtës Carles Puyol në mesin e subs e tij. Berbatov ka 21 gola Premierligë këtë sezon të Anglisë, lidhur atë si golashënuesi më i mirë me Manchester
A_b_i 29.05.2011 0 1303
Komente
Radhit pas: 
Për faqe:
 
  • Ende nuk ka komente
Post info
A_b_i
Esperienca është Mësuesi më i veshtire , Në fillim të bën provimin , Pastaj të shpjegon mësimin..
Rekomandoj
Më të votuarat
0 votes
Veprimet
Kategoritë
Lajme Shqip (7 postimet)
Sport (1 postimet)
Tech News (4 postimet)
Tema shoqerore (10 postimet)