Latest posts

Me ne fund nje  videoklip qe u be ne Kosove.  Rita Ora lanson videoklipin e saj me te ri ” Shine ya light”, nje nder videoklipet me te bukura te pare ndonjehere nga artistet shqiptare. Shtpy shkornjat blu mposht. “Rita po vjen, Rita po vjen” keshtu fill
ermal-ipapar 28.10.2012 1 1685

Një lajm i keq vjen nga takimi i ministrave të Brendshëm të disa vendeve të Bashkimit Evropian që3 është zhvilluar sot në Luksemburg, për të diskutuar mundësinë e pezullimit të liberalizimit të vizave për disa vende të Ballkanit. Ndërsa kanë argumentuar se
ermal-ipapar 28.10.2012 1 1802

Pas një takimi të Ministrit të Rendit Nikos Dhendias me zv/ministrin e Brendshëm, Haralambos Athanasiou është konkluduar që lejet dhjetëvjecare që disponojnë shumica e minoritarëve grekë të shndërrohen në mënyrë automatike në lejë qëndrimi pa afat. Ky
ermal-ipapar 07.10.2012 1 1228

Zhvillimi në mjekësi, arsim, si dhe parandalimi dhe trajtimi i sëmundjeve, kanë ndikuar në mirëqenien dhe jetëgjatësinë e përgjithshme të njerëzve. Por, ajo që ndoshta ende nuk e dini, është se, zakonet tona të përditshme, që në pamje të parë duken të
ermal-ipapar 18.09.2012 1 3110

Paniku karakterizohet si një  episod alarmi/frike/paniku i cili fillon menjëherë dhe mund të zgjasë rreth gjysmë ore. Kur njeriu është në këtë fazë mund të shfaqë dridhje të trupit të pakontrollueshme, marrje fryme, rrahjet e zemrës shpejtohen, djersit
ermal-ipapar 18.09.2012 1 1656

UASHINGTON- Shkencëtarët kanë shpikur vaksinën kundër shëndetit, e cila shfrytëzon sistemin e imunitetit për të parandaluar shëndoshjen Vaksina revolucionare gjatë testimit u është dhënë minjve dhe pas katër ditëve, tek minjtë është vënë re humbja e peshë
ermal-ipapar 28.07.2012 1 1625

  ‘Njerëzit mund të zhduken në vitin 2100′   Shkencëtarët kanë njoftuar se ekosistemi tokësor do të përjetojë një kolaps të plotë në vitin 2100. Kjo profeci apokaliptike nuk doli nga goja e ndonjë lideri të ndonjë sekti fanatik, e as nga mediat sens
ermal-ipapar 28.07.2012 1 1516

  Nokia nxjerr telefon me kamer 41 megapixel   Në fillim të këtij viti, Nokia deklaroi se do të nxjerrë PureView 808, një telefon me kamerë 41 megapikselë. Ky është një numër që nuk gjendet më shumë kamera të tjera në treg dhe Nokia u shpreh se përd
ermal-ipapar 28.07.2012 1 1690

Rona Nishliu regjistroi rezultatin më të mirë në historinë e pjesëmarrjeve shqiptare në “Eurovision”, pasi me këngën e saj “Suus” u rendit e pesta në festivalin që bashkon fituesit kombëtarë të çdo shteti europian. 26-vjeçarja nga Mitrovica ndezi sallën
ermal-ipapar 27.05.2012 1 1425

Arbri është fituesi i edicionit të pestë të 'Big Brother Albania'. Djali nga Kosova mori më shumë vota nga publiku se Liami, i cili u rendit i dyti. "Jemi te dy fitues!", ishin fjalët e para të Arbrit pas fitores. Mbrëmja e shumëpritur nisi me përmbledhj
ermal-ipapar 27.05.2012 0 1657
1
Actions
Overview
ermal-ipapar
eri top sheqeri
Categories
Lajme Shqip (5 posts)
Politik (5 posts)
shendetesi (3 posts)
Videos (1 posts)
Tags
Arbri është fituesi i edicionit të pestë të 'Big Brother Albania'. Djali nga Kosova mori më shumë vota nga publiku se Liami Bashkimit Evropian Ish-kryeministri Fatos Nano ka bashkëbiseduar madje ka bërë edhe batuta me kryeministrin dhe kryetarin e PD-së Berisha mbrëmjen e së hënës. Një kontingjent prej 250 ushtarë të batalionit rezervë të KFOR-it Nokia nxjerr telefon me kamer 41 megapixel Papunësia në Eurozonë arriti një rekord të ri në muajin mars Parlamenti i Maqedonisë me 85 vota pro miratoi Deklaratën për afirmimin e strategjisë së vendit për anëtarësim në NATO të propozuar nga mazhoranca. Partia Aleanca Demokratike (PAD) ka propozuar ditën e shtunë Neritan Cekën për postin e Presidentit të Republikës. Prodhuesi i makinave “Lamborghini” ka prezantuar në Pekin modelin e ri URUS Për shumëkënd "Fyma e Re demokratike" është një emër jo shumë modern. Por Qeveria greke pritet të marrë së shpejti një vendim të rëndësishëm që lehtëson procedurat e minoritarëve grekë nga Shqipëria për marrjen e nënshtetësisë greke. Rona Nishliu regjistroi rezultatin më të mirë në historinë e pjesëmarrjeve shqiptare në “Eurovision” Shpiket vaksina kundër shëndoshjes Tre vjet pas kthimit në Departamentin e Shtetit në një takim zyrtar me Sekretaren Amerikane të Shtetit Hillary Clinton i cili u rendit i dyti. "Jemi te dy fitues!" i kushtoi rëndësi dy këngëve më të klikuara të momentit në internet ishin fjalët e para të Arbrit pas fitores. kryeministri Sali Berisha ia ka dalë të realizojë një prej qëllimeve të këtij takimi. Qëllim kurse 450 ushtarë të tjerë pritet të mbërrijnë në Kosovë në d me ushtarë gjermanë