Latest posts

ishte nata e fundit qe kanita kishte guximin e i shkroi te gjitha keto , ishte ylli i shtepis son  na la te piklluar gjithmon sa na mungon u preft ne paq shpirti i saj, ka qen e mire e dashur per te gjithe e mire a afert e familjes  shtepis e gjithe shoqni
Era85 28.03.2013 2 2004

Inaugurohet në Tiranë shtatorja e derdhur në bronz e Ahmet Zogut. Shtatorja mbërriti në Shqipëri një muaj më parë dhe dje u lartësua në fund të bulevardit që mban emrin e tij, mbi strukturën e ngritur, ku duhej të vendosej në kuadrin e festimeve të 100-vje
Era85 24.12.2012 3 2770

SHBA (PLOTESUAR 30 TETOR, 19:00)- Uragani Sandy që ka përfshirë brigjet lindore të Shteteve të Bashkuara duket të jetë i pamëshirshëm. Të paktën 33 viktima raportohet të ketë pasur brenda 24 orëve. Presidenti Barack Obama shpalli sot “gjendjen e një katast
Era85 30.10.2012 0 1819

FIER – Një mozaik fotografish, kartolinash dhe materialesh të tjera historike sipas një rendi kronologjik, u prezantuan në ekspozitën e koleksionistit Kozma Dashi, të çelur të martën në galerinë e arteve në qytetin e Fierit. Ekspozita e titulluar “Mëmëdhe
Era85 30.10.2012 1 1830

BEOGRAD -Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton ka mbështetur sot në Beograd procesin e integrimit evropian të vendeve të rajonit dhe njëkohësisht ka përkrahur dialogun Beograd-Prishtinë. Ajo ka theksuar se kjo gjë nuk nënkupton se Serbia duhet ta
Era85 30.10.2012 1 1573

Pas letrës dërguar Top-Channel, ku sqaronte pozicionin e tij në lidhje me kabllogramet dërguar Uashingtonit dhe deklaratat kritike në “Zërin e Amerikës” për rrezikun që i kanoset demokracisë në Shqipëri, ish-ambasadori amerikan në Tiranë, John Withers lësh
Era85 17.03.2012 1 1324

Prishtinë-Në kryeqytetin e Kosovës nisi të premten ndërtimi i Sheshit të Pavarësisë, i cili mban emrin e ish-presidentit Ibrahim Rugova. Investimi rreth 4 milionë euro në një sipërfaqe prej rreth 13 mijë metra katrorë pritet që brenda 150 ditëve të ndrysho
Era85 17.03.2012 1 1275

Shkup-Kosova nuk ishte pjesëmarrëse dhe nuk është ftuar në Konferencën ministrore për bashkëpunimin në fushën e sigurimit të kufijve në Evropën Juglindore, që përfundoi sot në Shkup. Në axhendën e këtij takimi dyditor të nëntë ministror të organizuar nga M
Era85 17.03.2012 1 1295

Tiranë-Ka nisur dje në gjykatën e Tiranës procesi gjyqësor mes fëmijëve të kryeministrit Berisha dhe deputetit socialist Saimir Tahiri, ku ky i fundit akuzohet për shpifje. Në procesin e sotëm gjyqësor, trupi gjykues ka dëgjuar pretendimet e dy palëve. Dy
Era85 17.03.2012 1 1052

Kompania “Google” ka bërë një hap para me politikën e saj të re të privatësisë, pavarësisht paralajmërimeve të BE-së se mund të shkelin ligjin europian. Ndryshimi do të thotë se të dhënat private të mbledhura nga një shërbim i “Google” mund të shpërndahen
Era85 03.03.2012 1 1166