Postimet e fundit

Tension në qendër të Xhenoas, ku tifozët serbë dhe policia italiane janë përleshur mes tyre pas lëshimit të shisheve dhe gurëve. Ata janë shpehur kundër pavarësisë së Kosovës dhe gjatë protestave kanë djegur edhe flamurin shqiptar.  Situata ka degjeneruar
A_b_i 13.10.2010 0 931

jupiteri është aq i madh sa që mund të zinte brenda tij të gjithë planetët e tjerë.. dielli mund të nxërë brenda tij një milion Toka. grimcat e hekurit të gjetura në Hënë dhe të sjella në Tokë kanë një veti të veçantë, ato nuk ndryshken në Italinë mesjet
A_b_i 27.09.2010 0 1051

VLORE- Situate shqetesuese ne Repartin e Pediatrisë në Spitalin Rajonal të Vlorës. Në ditë në këtë repart paraqiten 100 apo edhe më tepër fëmijë, shumë prej të cilëve shtrohen, ndërkohë që kapacitetet janë 50 shtretër. Drejtori i spitalit të Vlorës, Besnik
A_b_i 21.09.2010 0 820

SHKODËR - Ndryshimet e këtij viti në rregulloren e lotarisë amerikane kanë sjellë në Shkodër zëvendëskonsullen e SHBA-së në Tiranë Emily Makely, e cila ka bërë publike nisjen e lotarisë amerikane për këtë vit. Sipas saj, rregullat për aplikuesit e DV-2012
A_b_i 21.09.2010 0 1128

Femrat e reja janë duke u bërë gjithnjë e më shumë e varur nga mediat sociale dhe kontrollin mbi rrjetet e tyre sociale, sipas një studimi të ri të lëshuar sot më parë nga Oksigjen Media dhe Lightspeed Kërkimit. Në fakt, më shumë se një e treta e grave të
A_b_i 18.09.2010 1 1474

Gjashte vese të mira shëndetsoreMe të cilat mundeni të filloni prej sot....Të gjithë dëshirojmë të jemi të shëndetshëm, apo?Edhe pse shumë gjëra rreth shëndetit nuk mund ti kontrollojmë, disa prej tyre mundemi. Duke zhvilluar vese të shëndetshme të cilat i
A_b_i 15.09.2010 0 1081

Ura në formën e shkronjës Y do të jetë e gjatë 50 km, 35 prej të cilave do të jenë mbi det.Ndërtimi do të kushtojë 10.7 miliardë dollarë dhe do të përfundojë në vitin 2015. Ura është projektuar për një jetëgjatësi prej 120 vitesh dhe mund të përballojë pa
A_b_i 11.09.2010 0 833

JERUZALEM- Dorëshkrimi origjinal i plotë i “Teorisë së Përgjithshme të Relativitetit” të Albert Ajnshtajnit, u ekspozua dje për të parën herë për publikun, në një ekspozitë të Akademisë së Shkencave dhe Humanitare të Izraelit.
A_b_i 11.09.2010 0 792

Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.Dashuria eshte frika per tu bere tre.Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtitDashuria eshte poezia e ndjenjave Dashuria eshte lumturi kur e ke prane Dashuria eshte semundje dhe il
A_b_i 11.09.2010 2 2131

Shkencëtarët nga Infineon Technologies krijuan qelizen më të vogël për flash memorie. Madhësia e qelizës së re është 20 nanometra. Kjo do të lejon zhvillimin e pajisjeve ruajtëse flash me kapacitet prej 320 Gbit. Mendohej që ndërtimi i qelizave me këto për
A_b_i 11.09.2010 0 1282