Foren  ›  Argëtim & zbavitje  ›  Barcoleta, Gjëegjëza
 

xiik `. xiikk [ BarcoLeta ]

Baba luajke Bixhoz Djali luajke bastore... edhe nje dit kthehet djali i merzitur ne shpi edhe i thot babes Ku bre veq ni ekip ma prishi bastoren... baba i thot leje bre biri jem une me duart e mia po hupi e ti me kamt e huja po don me fitu.. ;D

U kon ni gru edhe ni burr edhe burri ka shku dikun larg
kjo gruja e ka marr kojshin tu fjet me to edhe ka kersit dera ky burri
i kojshive ka hi n'orman edhe i kan met veq bolet jasht .
ky pyet qka jan kto ajo ja kthen zile , ky fillon me shuplak i godet
ai bertet xrrrrrrrrrrrrrrr , tani boks ai bertet xrrrrrrrrrrrrrrrrrr...rrrrrrrrrrrrrr
tani ky ja hin shkelum bertet ai : xrrrrrr qiffsha nonen po a spe nin a :D ?

U kon ni gru edhe ni burr edhe burri ka shku dikun larg
kjo gruja e ka marr kojshin tu fjet me to edhe ka kersit dera ky burri
i kojshive ka hi n'orman edhe i ka met veq botha jasht
kur hin mysafirt e shohin bothen e burrit edhe ja bojn ksaj grus
qa o kjo ajo i thot ark
...kta ja nisin me shti pare
edhe njana i shtin 10E aj pordh edhe dalin do pare
mysafirja thot qa u bo
ajo gruja ja bon ta kthej kusurin....

Shkon Hasa ne Barnatore edhe po e vet shitesin: A keni helm per minj ... Shitsi ja bon po kemi mere ... Edhe po e vet Hasa qysh duhet me perdor ... Shum leht ja bon shitesi... E kap minin ja jep 2 lug para buke edhe 2 lug pas buke. :D

Shkon katunari ne qytet per me ble molla, dhe i thot shitesit a bon 2 kg molla,shitesi e pyet :qfare po i don t`kuqe a t`verdha ,e ai i a kthen : Qfare dush se ko mi qiru :D:D

‎.do fmij ja marin ni plakut briskin me hanger bustan . Kta e kryn edhe e pshurrin briskin. Ni femij i kallxon plakut i thot ta kan pshurr o axh briskin .plaku; ani mos u ban marak me axhen se axha e ka pas briskin veq me rru

burri po don me ndrru passin pe len "mypenis" gruja vet ra n'tok tu kesh se ja Qiti error "Not long enought" :S

En 12 t’nates bon telefoni en stacion t’policis edhe Nihet ni zo i femnes:
Em ka hi ni person i panjoher n’banes, ju kisha lut me ardh mi marr nesër ka ora 10

Po i thot bjondina zeshkanes: Qysh more jeton ne bregdet edhe nuk di me notu? Zeshkanja: Aiii pse ti qe e ki shpien ngat aeroportit a din me fluturu a?

Pas marteses dhe shkuarjes ne muajin e mjaltit, qifti po kthehet te shpija dhe po e vazhdojnë jeten. Burri po shkon n`punë, gruja po e percjell. Dikur vonë pas dite, burri i lodhen dhe i uritur po kthehet te shpija, kur gruja tine e ulne n`shporet: Qa je ka bon more - po pyet burri? Gruja: Qe qetu po ta nxej darken....

u kan gjermani amerikani edhe shqiptari edhe jon kon en ni ajroplan edhe shoferi ju ka thon gjuni do sene se u ronu ajroplani edhe shqiptari i ka gju do brek edhe posht u kan ni shits i vove edhe ka ardh ni gru me ble voo edhe brekt kan ra te vot e ati shitsi edhe ajo gruja i ka than heki brekt ti sho vot :P

u kan ni shits edhe e ka pas ni papagall edhe ky papagalli i shajke myshterit ta qifsha nanen edhe ja ka nis myshterit ma mos me ardh edhe kur e ka pa shitsi ka shku te papagalli po ti duhet me kan i kulturum tani kur ka ardh ni myshteri ja ka bo veq jom i edu kum se nanen ta kisha iqq

u kon hasa edhe hysa edhe kan ra me ni grop edhe tashti kta munohen me dal edhe smunen ja bon hasa hyses o hys nese nuk dalim edhe nja 5 min shkoj te shpija se bajat u bo

u kon ni bjondin edhe osht tu i gra biciklles edhe tashti se vren hiq ni shej edhe kur e sheh polici ja bon qfar sheje ke qajo kjo bjondina ja e hekrit ja e pllastikes

‎**Nje plak i thotë nje djaloshi ne autobus;leshoma karrigen djal i mir se jam lodh po me dhembin kembet.Djali ja kthen;po ti kur ke qen i ri,a ja ki leshu vendin ma te vjeterve?Po i thotë plaku.Eeee thotë djali,per qata po te dhambin kembet

Nje kinez po hyn me pi kafe ne nje kafiteri. Po i afrohet kamarjeri dhe e pyet : Qao Pin ? Kinezi: m'fal ku po ma din emrin?!

Jon Kon Dy Bjondina Tu Ec Ruges ,Njona e Qet Pasqyren mu kqyr edhe ja Bon tjetres ,Shife qit Foto Modelen :P edhe tjetra ja bon ma jep ta Shof kur e mer ja bon pffff Ska SHonc Mu kon kjo lopa Fotomodele :A:A...


◘ ShpresooJ qe t`Ju peLqejn  barcoLetat ◘

Suksesi shkollor

Aktori i drejtohet birit të vet në ditën e suksesit shkollor:"Si kalove biri im, çdogjë në rregull?" "Paj, babi, kontrata ime me klasën e tretë u vazhdua edhe për një vit."

Burri: nese eshte per mua, thuaj qe nuk jam ne shtepi !
Gruaja e mori telefonin dhe i pergjigjet thirrjes- ai eshte ne shtepi !
Burri : hey, e çka te thash une ?
Gruaja : per mua ishte.

Ai si rregull i thotë se do ti plotësonte 1 dëshirë të vetme.
Xhindi: Fol më thuaj një dëshirë..
Shqiptari: Dua që të lidhësh Amerikën me Shqipërinë me një autostradë të vetme
Xhindi: Kjo është absolutisht e pamundur, nuk bëhet, më thuaj një tjetër
Shqiptari: Epo mirë, më jep aftësinë për të kuptuar femrat.
Xhindi hutohet dhe si për të dal nga situata i thotë: Me sa korsi e doje autostradën ?

Çuni: ti je goca me e bukur dhe me e mire qe kam takuar ne jeten time !
Goca: genjeshter, ti me deshiron mua vetem per …
Çuni: Opaaaaa, qenke edhe e mençur !

 

 

 

Rrëfehu, dhe të gjitha dyert e parajsës do të hapen për ty…
-Ska nevojë, nuk egziston derë që unë nuk mund ta hap – ja kthen hajduti.

 

Mire,Hasan,si munde ti shkelesh te gjithe 52 njerezit me automjet?
-Frenat mu prishen!
-Po mire,por gjithe ata njerez?!
-Por,ne momentin qe mu prishen frenat,ne njeren ane ishin 2 veta,dhe ne anen tjeter ishin 50 veta duke pritur autobusin.
-Dhe…?
-Une mendova qe me mire eshte qe ti shkel 2 veta sesa ata 50!.
-Po mire por si i shkele te gjithe?!
-Kur une e shkela te parin,i dyti filloj qe te ik ne turmen e atyre 50 vetave...

 

 

Po kthehet gruaja në shtëpi pas punës dhe e sheh burrin e vet duke qarë.
Çkemi i dashur? Çka nuk është në rregull?
“A të kujtohet 12 vite më parë, kur të lash shtatzënë e babi yt më kërcënoi se do të më fus në burg nëse nuk martohem me ty?”
“Po.”
“E po, sot do është dita që do të kisha dal prej burgut.”

 

 

-Me cilen lule do me krahasoje?
Nusja: Me lule bombonen
Vjehrra: Flm.moj nuse,nuk e dija qe jame aq e mire per ty…
Nusja: E mire moj,vetem ta dijsh qe ajo lule eshte nje sezonale

 

 

 


Shkon njeri ne nje restorant dhe porosit per te ngrene. Kur filloi te haje,i flet kamarierit dhe i thote: Mund te ma nderrosh pak kete pulen qe kam ne piate?
Pse cfare ka?- ia kthen kamarieri, - Po me ha patatet e skuqura....

Po laheshin elefanti dhe miu ne plazh,papritmas elefantin e zuri gjumi.Pasi cohet nga gjumi shef rrotull dhe ishte lakuriq dhe therret miun duke u lare,-o mi kthehu se ke veshur breket e mia.

Pse bjondina nuk din ta beje numrin 11 ?



Sepse sdin cilin 1-ish me vendos te parin .... hehe

Ne nje fshat te peshkopise [ushtelenxe]ishte nje femnist i tmershem ky ua kerkonte cikave te fshatit por asnjera nuk ja jepte nje dite po vinte nga ara me nje sopate ne dore rruges takon kusheriren e tij dhe thote me vete tja kerkoj kesaj se di si ja dredhi. kusherire si i behet te ta ve njehere. usht por si ske turp ne jemi kushurinj he he he e shikon kete sopat po te me thoje po do te te beja copa .une te provokova moj budalle.dhe iken .

Nje dite i teket nji te dobeti te shkoje te Tefa, per tu tallur me ate.Kur trokiti ne dere dhe mbasi i kishte treguar emrin se kush ishte Tefa e kuptoi se pse kishte ardhur ai person qe ishte aq i dobet,dhe i tha se mund te futej nga vrima e celesit.

endoj se njerëzit më të mirë, janë ata për të cilët ja vlen gjithmonë, janë ata të cilët për fat të keq humbasin pas dashurive të pamundura, që çmenden për dikë që nuk do t'i dojë kurrë, që për të qenë të lumtur e kanë provuar një ose dy herë dhe pastaj kanë hequr dorë, sepse lumturia nuk bën për ta. Njerëzit më të mirë janë ata që janë të bindur, janë ata që nuk i besojnë kurrë të parës "Të dua" , janë ata që e dinë se të dashuruarit nuk është për të gjithë dhe për një orë dashurie do të sakrifikonin vite jete. Njerëzit më të mirë janë ata që nuk ju bëjnë përshtypje komplimentet, nga gjinia tjetër, nga gjestet e mëdha. Njerëzit më të mirë bien në dashuri për arsye absurde, "ndërsa rrëfejnë, ju duket për të qeshur".
Unë mendoj se njerëzit më të mirë vuajnë shumë për të qenë ata që janë....

Ndonjehere ndjesia qe te fal nje person special ngelet gjate ne kujtesen tende.. nderthuret me notat e nje kenge te dedikuar ty dhe kujtimet rradhiten ne kujtese si fotografi bardh e zi te shkrepura papritur e pa kujtuar.. ndonjehere duke pare nje foto ndodh te rrjedhin lotet padashur,te buzeqeshesh ne fshehtesi dhe syte e tu te fokusohen ne disa caste te mrekullueshme qe sdo donim kurre te mbaronin. si cdo gje e bukur,nuk mund te zgjase pergjithmone !! ...dhe pastaj kerkon ta nxjerresh nga kujtimet,te buzeqeshesh serisht,te zihesh me te,ta perqafosh,puthesh,apo dashurosh si dikur,por si mund te kapen hijet ?? dicka e vdekur nk mund te ringjallet sado qe ta duash dhe me dhimbje ne shpirt te duhet te vazhdosh pa te...te besosh se neser kur te hapesh syte do te ndodhi dicka me e bukur,me e bukur segjithcka,ti thjesht duhet ta lejosh te ndodhi pa pranine e nje kujtimi... atij kujtimi qe ti i dhe fund,e ndoshta e kujtove sot per te fundit here...ato fotografi qe grise dhe ate kg qe me nuk e degjove...ate qe le te ikte pa i kerkuar rikthim...ate qe per pak kohe te deshi,nje kujtim te vogel ne kete bote kaq te madhe !!