Foren  ›  Forumi Albalove  ›  Tema të ndryshme
 

Tema te ndryshme

Krakteri i individit sipas ngjyres se syve.

 

SYTE E ZINJ

Ngjyra e syve tuaj,ju ben qe te jeni gjithnje njerez serioze dhe qe gjerat ti beni me pjekuri.Gjithnje pertej shikimit te personave qe kane sy te zinj fshihet nje mister i trasheguar.

 

SYTE KAFE

Syte kafe jane mjaft ekspresive dhe deshmojne per aftesi mbi mesatare dhe jane mjaft te talentuar.Zakonisht ata jane njerez kembengules dhe kerkues ndaj vartesve,kjo per shkak hijes se rende.

 

SYTE DYNGJYRESH

Jane syte me terheqes dhe bindes,ne raste te vecante zoterojne pushtetin e hipnotizimit te personave te tjere.Konsiderohen shume terheqes,jane mjaft ekzotike.Shprehin vetebesim dhe deshmojne krenari.

 

SYTE GESHTENJE

Deshmijne se individi eshte zot i fjales dhe se e meriton t'i zihet bese.Sa me e mbyllur te jete ngjyra aq me shume ato rrezatojne sensualitet.E meta kryesore eshte se flasin shume per veten.

 

SYTE E KALTER

Shprehin kthjellesine e cila nenkupton romantizmin dhe feminilitetin tuaj.Ndoshta nuk duhet te imagjinojne princin e ardhshem,por duhet te levizin nga vendi dhe te jene ne kerkim te tij.

 

SYTE E GJELBER

Shumica e njerezve me sy te gjelber, konsiderohen mjaft te urte dhe te bindur.Keta njerez dine te sillen dhe respektojne te tjeret,por ne raste te vecanta kur u shkelet ne kallo nuk ngurrojne aspak te behen agresive.

Ti nuk me pe kur qava mbreme,
se doja jeten aq sa ty,
i doja ditet edhe me shi,
momentet qe ishim te dy….
E doja diellin,perendimin,

i doja zogjte kur fluturonin,
i doja lulet kur ngadale celnin,
i doja fluturat kur vallezonin….
Doja gjithcka te njerezimit,
doja cdo gje qe me rrethonte,
doja shume larg me ty te isha,
asgje tjeter mos na rrethonte…
Shume endrra u vrane pakuptuar,
shume keq i bera zemres sime,
ti nuk me pe sa qava mbreme,
po denoj sot une jeten time….
Po shume te desha dhe turp nuk kam,
ndonese me ty une sot nuk jam,
do desha lotet qe sot te fshi,
po ja qe smundem…se jam ne zi!! 227985.gif

♫♫♫....ılılllıllıı....♫♫♫....
‎:Me mungon koha kur flisnim bashke.... Me mungojne shakat dhe bisedat serioze..... Me mungojne fjalet e tua...... Me mungon shikimi yt....... Me mungon buzeqeshja jote..... Me mungojne pseudonimet qe perdornim per njeri-tjetrin..... Me mungojne momentet kur te acaroja...... Me mungon shum�..... :▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ ▉ A ▉ ▇ ▆ ▅ ▃ ▂ ▁

Nje histori e trisht por qe nuk eshte e vetmja. Rruga deri tek dashuria e vertete kalon neper shume sprova dhe neper vuajtjet qe edhe na dalin ne rruge, por qe shpesh edhe ia shkaktojme vehtes duke besuar verberisht.

Gjithmone gjerat e bukura zgjasin pak por qe mbesin te perjetshme ne kujtesen tone bashke me at shijen e embel qe mendja provon sa here qe gatuan mendime te tilla!!