Foren  ›  Forumi Albalove  ›  Tema të ndryshme
 

Tema te ndryshme

Gjithshka per Floket....

 

Floket e shkallezuara,xhufkore.

 

Ajo eshte kureshtare,ka deshire te eksperimentoje dhe te duket sa me teper femerore.Ne disa raste jane te mundshme komplekset e

fshehura,mirepo sidoqofte,ajo adhuron te jete ne shoqerim te dikujt,eshte e kujdesshme dhe xhentile.

 

Floket e gjata,vale-vale.

 

Kurrsesi mos i shikoni gjate floket e saj te gjata dhe vale-vale,ngaqe do tu kaptoje nje etje qe ti shihni ato floke ne gishtat tuaja.Sidoqofte

nese ju ndodh kjo gje dhe nuk keni ide si ti afroheni,provojeni me ndonje lule apo ftojeni ne ndonje film.Cfare filmi?Po mire,meshkujt

zakonisht dihet se cilat filma i quajne per te qare.Dhe asnjehere mos harro qe ta mbash per dore dhe ta ngushellosh gjate filmit,per shkak

se ai tipi aty ne film e ka mashtruar ate vajzen aty.Hehehe tash e ke te qarte se pse ajo cmendt mbas serise Esmeralda!Ky tip i femres

eshte romantike e skajshme.Vizioni i saj jetesor eshte burri qe e do pa kufi,pa mase dhe ajo me te ka nje grup femijesh.Prandaj

nese deshiron te jesh macho i vertete,duhet te kujdesesh edhe per vizionet e saj.

 

Floket e shkurtera,frizure iriqi.

 

Eshte mjaft e gjalle,e levizshme,mirepo nuk i do obligimet e as rregullat e zakonshme.Eshte nje tip rebele(ne kontekstin pozitiv)qe lugton per

ndryshime,per bote me te mire.Kete me se miri e shohim kur ajo degjon muzike qe gjyshet tona e quajne"rapurdi"zhurme tenxheres!

Adhuron sportin dhe di te kujdeset per veten.Eshte shume ambicioze  dhe ka nje doze te lehte feminizmi.

Pse u ndave per fjale te huja
pse me ben kaq shum te vuaj
pse i lejon tjeret te vendosin
se qka ndodh me ne
pse lejon te ndahen zemrat
ne dy pjes

tash eshten von per tu penduar
dhimbja zemren e ka ngrir
ska mbet asgje per tu shqiptuar
perveq fjales LAMTUMIR

Kisha nje deshire te forte per tu shtrire prane saj ne divan, ta perqafoja dhe te flija. Asgje te tipit seks si ne filma, madje fare seks . Vetem te flinim se bashku, te pafajshem. Por me mungonte kurajo, ajo e kishte nje te dashur, une isha si nje shkarje dheu , ajo si nje zane, une isha nje i merzitshem pa shprese dhe ajo pafund interesante. Keshtu qe u ktheva ne dhomen time dhe u shemba mbi krevat, duke menduar qe qeniet njerezore ishin si reshjet atmosferike, une nje shi i imet ndersa ajo nje ciklon .