Foren  ›  Forumi Albalove  ›  Tema të ndryshme
 

Tema te ndryshme

Martese me nje shqiptar,apo me nje te huaj?

Me shqiptar pasi kuptohesh me mire.

Ajo: Pse me do?
Ai: Nuk mund te te them nje arsye por te dua vertet.
Ajo: Ti nuk me thua dot as nje arsye si mund te thuash qe me do vertet?
Ai: Une vertet nuk di te te them nje arsye por di te ta vertetoj qe te dua vertet.
Ajo: Vertetim?! Jo! I dashuri i shoqes time i thote me mijera arsye se pse e do ndersa ti nuk me thua mua as edhe nje!
Ai: Ok...Ok! Te dua sepse je e bukur, sepse ke nje ze shume te embel, sepse je e kujdesshme, sepse je e dashur, sepse je e zgjuar, per ...
shkak te buzeqeshjes tende, per shkak te levizjeve te tua...
Ajo u ndje e kenaqur me pergjigjet e djalit...por fatkeqesisht, disa dite me vone vajza pesoi nje aksident dhe ra ne koma...atehere djali shkroi nje letter dhe ja la prane kokes se saj.
Ai shkruante: E dashur, Te dua per shkak te zerit tend te embel...tani a mund te flasesh? Jo! Per kete nuk mund te te dua. Te dua sepse je e kujdesshme dhe e dashur...Tani nuk mund ti trregosh. Per kete nuk mund te te dua. Te dua per shkak te buzeqeshjes tende, per shkak te levizjeve te tua... Tani mund te buzeqeshesh? Mund te levizesh? Jo! Per kete nuk mund te te dua.
Nese dashuria do te kishte arsye, si tani, nuk do kishte arsye per mua qe te vazhdoj te te dua. Ka
dashuria arsye? JO! Per kete vazhdoj te te dua.....!!

538646_307008822731659_406545246_n.jpg
♥ ♥

Me mba serisht ne perqafimin tend sonte!Vetem ti e boshatis mendjen time nga te gjitha dhimbjet e dites.Zemra ime smban dot me lot dhe ja nis te gjitha trurit por kam frike se dhe ai shume shpejt do u dorezohet atyre.Erdhe ne jeten time ne momentin kur po vendosej nese do me jepej nje mundesi e dyte apo me priste erresira.Qendrove aty me mua dhe me zgjate doren te dilja nga pellgu i zhgenjimeve qe kishte mbuluar egzistencen time.Je i vetmi qe degjove rrahjet e zemres time qe kerkonin ndihme.Te kam bere aq shume te vuash, te qash por ti asnjehere sme braktiise.Sikur zoti kishte pare sa vuaja dhe kishte vendosur te dergonte ne toke nje engjell vetem per mua.Nje engjell ku mund te mbeshtesja te gjithe qenien tim e pa patur frike nga tradhetia.I numerove lotet e mi dhe nje nga nje i ktheve te gjitha ne buzeqeshje.E ndiej prezencen tende ne cdo cep te jetes time.Ndiej frymemarrjen tende ne jastekun tim.Me perkedhel floket qetesisht dhe si lejon makthet e mia te me prishin gjumin.Dhe pse te gjitha keto ne ender une i ndiej ne realitet sepse sa here te therras ti fluturon dhe je aty me mua.E vetmja gje qe ndiej tani eshte se jam me fat qe hyre ne jeten time dhe qe me lejove te njihja enderrat e tua dhe te behesha pjese e tyre.me mba serisht ne perqafim te lutem.nuk dua te ndahem nga ty...Flm qe ekziston, mrekullia ime !!

Ne jemi engjëj vetëm me nje krah;
Dhe mund të fluturojmë
Vetëm duke qëndruar
Të përqafuar