Foren  ›  Forumi Albalove  ›  Tema të ndryshme
 

Tema te ndryshme

E verteta ne zemer!

-Njerezit thone se te humbasesh personin qe do eshte gjeja me e keqe,ne fakt me e keqe se kjo eshte te humbasesh vetveten,duke dashur dike se tepermi.

 

-Me keq se te merr malli per buzeqeshjen e dikujt,eshte te te marri malli per buzeqeshjen tende.

 

-Ndjenja me e dhimbshme eshte te jesh i/e gatshm/e te sakrifikosh te nesermen per te ndryshuar te djeshmen.

 

-Askush nuk mund te kthehet mbrapa dhe te kete nje fillim te ri,por gjithkush mund te filloje sot dhe te kete nje fund te ri.

 

-Mos harro e kaluara nuk mund te jete asnjehere me e rendesishme se e tashmja.

 

-Ndrysho,por beje ngadale,sepse drejtimi eshte me i rendesishem sesa shpejtesia.....

-Si mund te deshperohesh kur pas veshtiresise vjen lehtesimi,

pas c'do nate lind dielli,

pas c'do thatesie vjen gjelberimi,

pas c'do frike vjen qetesia,

pas c'do dite vjen tjetra,

pas c'do mundi vjen clodhja,

pas c'do loti vjen gezimi,

pas cdo vuajtjeje vjen shperblimi!?

 

-Te jesh i sukseshem ju duhet familja dhe shoqeria,por te jeni shume te sukseshem ju duhen armiqte dhe konkurrentet!!

-Ai qe jep nuk duhet ta kujtoje,ai qe merr nuk duhet ta harroje,mirenjohja eshte kujtesa me e mire e zemres.

-Kopracia perpara se te kaloje tek dora,kalon tek shpirti dhe zemra.Kur nje zemer i dorezohet pushtetit te parase,do lere hapesira pushtetit te zemres.

 

-Uroj qe te ecni ne rrugen e duhur"Jete"

-Te pengoheni ne gurin e quajtur"Fat"

-Te mblidhni lulen e quajtur"Dashuri....."

 

Jeta eshte nje liber me 3 faqe.

-Faqja e pare eshte LINDJA.

-Faqja e trete eshte VDEKJA.

-Faqja e mesit eshte bosh..............mbushe ate me kujtime shume te bukura.

 

Ne perendim thuhet;"Pas cdo burri te mire fshihet nje grua e mire"

Ne lindje thuhet;"Gruaja e mire e gjeti burrin e mire"

E verteta eshte se;"Pas cdo burri te mire eshte nje nene e mire"-e cila punoi jashtezakonisht shume per te!

 

-Sikur te mos ishte femra,diamanti do te ishte nje gure i rendomte.

te pergezoj per inteligjencen jetmira... duket se je vajz qe lexon shum... dhe ke shum te drejt per gjitcka qe ke shkruar...

 

dhe esht e vertet: Nese nuk do ekzistonte femra, diamanti do ishte thjesht nje gur i rendomt...

www.lajm-shqip.com

www.njoftime.eu

 

Ju faleminderit!

 

 

te pergezoj per inteligjencen jetmira... duket se je vajz qe lexon shum... dhe ke shum te drejt per gjitcka qe ke shkruar...

 

dhe esht e vertet: Nese nuk do ekzistonte femra, diamanti do ishte thjesht nje gur i rendomt...

Mfal zogu po ti nga e din emrin tim.....

Gjithmon kam kerku nje gje te vogel ne nje bote te pafundshme dhe gjeta nje gje te pafundshme ne nje bote te vogel... ...JE BOTA IME YLLI IM ...

Eja Shpirt une te pres
ta vras gjumin ste le te flesh
tI them nates mos kalo
i them ores rri pusho
mka mar malli te te shoh
eja Shpirt mos u vono