Foren  ›  Forumi Albalove  ›  Poezi
 

Me Plage: Dikush ne shkatrim

pamja.jpg

pamje ne mbrendsin e shkatrimit

Dikush ne shkatrim

 

Te mbledhesh fshehtesirat ne vete.... dhe tja shprehesh vetem ..... duart e mija dhe gjitcka e imja po tretet per Ty syt e mi jan lodh po verbohen per Ty do te perplas koken pas murit me tere fuqine ndoshta do te me pushoj .....
ARTS^
Londer 2000
Shiqim qe te djeg

Lamtumire dashuria ime e pamundur....

Eshte hera e fundit qe do qaj per dashurin,esht hera e fundit qe dcderdh lot per nje djal;esht hera e fundit qe do shkruaj poezi;Esht hera e fundit qe do mendoj per diker,esht hera e fundit qe ta permend emrin tend.U njohem nepermjet chatit,dhe nepermjet chatit u ndame.Teksa po rrija ne chat,me vijn 3 pikpyetjhe nga ai;edhe ia nisme muhabetit;ai iswhte nga i njejti qytet me mua;ishte edhe me i gjat,edhe pak me i madh se un ne moshe;e pyeta nese me njihte me tha po;e pyeta nese e njihja me tha po;nrejse diten e pare sme tregoi gje;por me kalimin e diteve filluam te hynim ne muhabet me njer-tjetrin;saqe prisja me paduri te mbaroja mesimet,qe te futesha ne chat e te flisja me te;un e kuptova qe ne fillim se kush ishte;e dija se qe ne muhabet i dhash hall qe iushte ai vetem ai;nejse i tregoja se cfare beja,me tregonte se cfare bente;dashuria ime e pamundur i fillon emri me shkreonjen N....e kuptova se kush ishte;sepse sa hewre qe dilja un ai pas mejhe vinte,me shihte e mbante cigaren ne dore;dhe fillonte e mendonte;sa her kaloja nga lagja e tij,dilte ne dritare e me shikonte;madje shu her sillej edhe si budalla;siesi te binte ne syrin tgim;nje dit isha e merzitur dhe i tregova arsyen sepse isha;ai me tha;A shkojm ne te dy si burre e si grua?te dy jemi te bukur,jemi te mir dhe jemi ber pwer njeri-0tjetrin;un qesha dhe te thash nuk i dihet jetes,nuk i dihet fatit;nje dit me thon se ti kishe kryer marredhenie te pambrojtura me nje moshataren time,edhe ajo priste nje femij nga ty;o zot desh me ra te fiket,ndjeva nje shtrengfim ne shpirt,dhe thash tashi te humba me te vertete;por te pakten ti nuk e mohove,u tregove i sinqerte dhe me the se ashtu ishte e verteta;fillova teqaja,te nesermen kalova nga shkolla,un isha me stytr mbushur me lot ;nuk po e kuptoja se ku po shkoja saqe deh me shtypi edhe makina;me fal qe lotet si ndaloj dot;vet me the nuk te jap dot lamtumire,por jam i detyruar te martohem me te per hir te femijes;ta dish se gjithmon ne zemren time do jesh vec ti;te dua me the;e u mundove te afroheshe;poor un te thash me lot ne sy;edhe nese ti nuk don at gocen te lutem harrome edhe qendro per hir te femijes me te;nuk dua te hyj ne mesin tuaj;po un te dua ty dhe jo atelme fal dashuria ime e pamundur jetofsh i lumtur me te;kushtuar cunit me te bukur te planetit(Nertil Hysa);lamtumire dashuri e pamundur

Ne vetmi po rri ne mendime jam athua sot I DASHUR ku te kam ?
a
mendon per mua a je ne vetmi ..a te djeg malli per mua si une per TY?
se ne do te jemi bashke me the ...me bere nje premtim..oh Zot sa
nmgadal ikin ditet ...sa me zjarr e pres at TAKIM..

Dua te jem filgjan te jetoj ne buzet e tua ...sa here qe pi KAFFE te me puthesh mua.
Tash
nje vjet mbeta une pa ty e ...mua mu kthye prap loti ne sy .po te me
qajne zemren time ne qdo ane e ne qdo kund brenda anve te gjakut do ta
gjejne emrin tend.

Dhe pse je larg asgje sme pengon
se kjo ZEMRA ime vetem TY te don.Nje vjet kane kaluar nje vjet une pa ty.e ti pa mua nje vjet ne vetmi...nje vjet kam vuajt per TY ..nje vjet
te plota kam qajt si femi ...te isha prane teje ti shijoja buzet e tua
do te lejoja boten te me shikonte mua ...

Nese nuk te thash se per mua je ti ai
qe me fal buzeqeshje
ai qe me fal ngrohtesi,
nese s'ta shpreha dot sa shume te dashuroj
fajin e ka natyra qe si dha zemres goje

Le te fryje er' e ftohte,
s'ka c'me ben dimeri mua
Dashuria me mban ngrohte,
se pushtoj ate qe dua.

Nese nje dite do te me thuash "nuk te dua me",
nuk do te te detyroj te me duash,
por do te jem e lumtur qe kam jetuar me ty gezime dhe dhimbje.
Nese do te shohesh nje pike loti ne fytyren time,
nuk do te jete dhimbje
por kujtimi i dashurise sone.
Foren  ›  Forumi Albalove  ›  Poezi