Foren  ›  Argëtim & zbavitje  ›  Barcoleta, Gjëegjëza
 

Argetim dhe zbavitje

Emri juaj ne japonisht.

A-ka

B-tu

C-mi

D-te

E-ku

F-lu

G-ji

H-ri

I-ki

J-zu

K-me

L-ta

M-rin

N-to

O-mo

P-no

Q-ke

R-shi

S-ari

T-chi

U-do

V-ru

W-mei

X-na

Y-fu

Z-zi

Keto jane shkronjat ne japonisht,nese don ta dish emrin tend perktheje.

Jetmira-zukuchirinkishika

E ke menduar ndo1here,ti njeri cdo te thote te duash ne heshtje dhe dhimbje,te genjesh te tjeret duke genjyer veten,te zgjohesh cdo mengjes duke kerkuar 1 fill shprese dhe duke mbyllur cdo mbremje duke kerkuar pak qetesi.Te kane kaluar ndo1here ne mendje ashtu rastesisht?!Jo,ti nuk mund ti kesh menduar,ndryshe nuk do te ishe ky qe je sot.Nuk je as me pak e as me shume se 1imazh qe ende me torturon,me perndjek,me ngaterron mendimet dhe me shkakton konfuzion.E ke menduar ndo1here se atje tej,dikush qe quhet "Ajo" eshte ende duke jetuar mes loteve.Ajo ende,vazhdon te jetoje me ato copeza kujtimesh qe ti le pas,e qe jan rrenjosur thelle ne shpirtin e saj.Pret ne ankth,duke numeruar cdo sekond me shpresen se do te kthehesh.Degjon ate kolone zanore mes lotesh,Ajo qe ti i ndryshove jeten,e bere te besonte se dicka kishte ekzistuar per ty.Ajo po gabon serisht,ti je gabimi me i madh,ai gabim i pandreqshem.Lere te qete!Boll e torturove ne kete menyre! E di qe"Ajo"jam un?! 698127504.gif

Zonja Lumturi...

S'të kam shkruar kurrë ndoshta.... ndoshta sepse kurrë se kam njohur fytyrën tënde të vërtetë. Shpesh kam bërë një takim me vetveten në pasqyrë dhe, kam vënë re që s’jam aq e shëmtuar
sa të më trembësh kështu,apo të më lësh kaq menjanë. Të kam ndjekur shumë,të betohem se ka pasur netë që kam ecur vetëm drejt hapave të t’u dhe vetëm dështova. Kam ecur shumë shpejt për të të arrirë,por
ti ke një hap kalorësi dhe ja mbathje aq shpejt sa i zhdukje gjurmët. Jam gjakosur rrugëve të këtij qyteti vetëm për një përqafim tëndin dhe në fund...VETPËRQAFOHESHA. Ti më ke refuzuar gjithnjë...Por tani mjaft më,të premtoj që s'do të të kërkoj më, s'do të lutem më të më kthehesh...djalli t’a marrë kam dhe unë krenarinë time, pas kaq shumë poshtërimeve do të të lë të qetë. Nëse një ditë të kujtohem...EJA...ti e di mirë ku të më gjesh. Gjithesesi ti do jesh e lumtur,dhe pa mu... E unë pa ty mund të jem thjesht
MIRË... Pas të gjithave shpresoj që një ditë të takohemi, pse jo edhe të jetojmë bashkë...!!!

####^^^^^^^^#########^^ ####^^^####^#######^^####
####^^^^^^^###########^ ####^^^####^#######^^####
####^^^^^^^###########^ ####^^^####^#######^^####
####^^^^^^^####^^^####^ ####^^^####^####^^^^^####
####^^^^^^^####^^^####^ ####^^^####^####^^^^^####
####^^^^^^^####^^^####^ ####^^^####^####^^^^^####
####^^^^^^^####^^^####^ ####^^^####^#######^^####
####^^^^^#^####^^^####^ ####^^^####^#######^^###^
####^^^^##^####^^^####^ ####^^^####^####^^^^^##^^
####^^^###^####^^^####^ ####^^^####^####^^^^^#^^^
####^^####^####^^^####^ #####^#####^####^^^^^^^^^
####^^####^####^^^####^ ###########^####^^^^^####
##########^###########^ ^#########^^#######^^####