Forume  ›  Forumi Albalove  ›  Sporti
 
Sporti
 
Cito · 07.12.2011 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p>CRISTIANO,60gola ne 61 ndeshje...</p> <p>Cristiano Ronaldo po justifikon shifren marramendese me te cilen u ble nga Real Madrid</p> <p>nga Manchester United me ane te golave,shume golave.</p> <p>Portugezi ka shenuar deri tani60gola ne kompetecionet zyrtare me Real Madrid ne vetem</p> <p>61ndeshje,me nje mesatare prej 0.98 golash per ndeshje.</p> <p> </p> <p>Keto shifra kane lene pas edhe sulmuesit me te medhenj te historise se ekipit spanjoll si</p> <p>Puskas(55 gola),Di Stefano(51 gola),Pahino(50 gola) dhe Ronaldo(43 gola) te cilet nuk</p> <p>kane arritur kete shifer golash ne61 ndeshjet e tyre te pare me fanellen e bardhe.</p> <p> </p> <p>Cristiano Ronaldo,i cili eshte drejt thyerjes se rekordit te 38 golave ne nje sezon te</p> <p>kampionatit spanjoll te cilet e mbajten ish-sulmuesit Hugo Sanches dhe Zarra,ka shenuar</p> <p>26 gola me te djathten,11 me te majten,10 me penallti,9 me goditje denimi dhe 4 me koke.</p> <p> </p> <p>Cristiano Ronaldo deri tani 19 gola ne 17 jave te Primiera Division.</p>
Cito · 12.06.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><ins style="border:none;height:90px;margin:0;padding:0;width:728px;"><ins style="border:none;height:90px;margin:0;padding:0;width:728px;"></ins></ins></p> <div><ins style="border:none;height:15px;margin:0;padding:0;width:468px;"><ins style="border:none;height:15px;margin:0;padding:0;width:468px;"></ins></ins></div> <div class="entry"> <div class="entrymeta"></div> <div class="entrybody"> <div style="float:none;margin:0px;"><ins style="border:none;height:280px;margin:0;padding:0;width:336px;"><ins style="border:none;height:280px;margin:0;padding:0;width:336px;"></ins></ins></div> <div class="dd_post_share"> <div class="dd_buttons"> <div class="dd_button"><a href="http://www.facebook.com/sharer.php?u=http%3A%2F%2Fwww.poezidashurie.net%2F2012%2F06%2Fper-ty-11%2F&src=sp"><span class="fb_share_size_Small"><span class="FBConnectButton FBConnectButton_Small"><span class="FBConnectButton_Text"></span></span><span class="fb_share_count fb_share_count_right"><span class="fb_share_count_inner"> </span></span></span></a></div> </div> </div> </div> </div> <h1 class="entrytitle"><a href="http://www.poezidashurie.net/2012/06/nuk-dua-2/"> Nuk dua </a></h1> <div class="entrymeta"></div> <div style="float:none;margin:0px;"><ins style="border:none;height:280px;margin:0;padding:0;width:336px;"><ins style="border:none;height:280px;margin:0;padding:0;width:336px;"></ins></ins></div> <div class="dd_post_share"> <div class="dd_buttons"> <div class="dd_button"><a href="http://www.facebook.com/sharer.php?u=http%3A%2F%2Fwww.poezidashurie.net%2F2012%2F06%2Fnuk-dua-2%2F&src=sp"><span class="fb_share_size_Small"><span class="FBConnectButton FBConnectButton_Small"><span class="FBConnectButton_Text"></span></span><span class="fb_share_count fb_share_count_right"><span class="fb_share_count_inner"> </span></span></span></a></div> </div> </div> <p>Nuk dua të vras heshtjen me zëra e fjalë,<br /> Në ‘to dhe dita njyrë të mugët merr.<br /> Nata s’është më natë, s’i vë dot një emër,<br /> As çastit të mundimshëm që shpirtin ma rrëmben.<br /> Nuk dua të flas! Jo se s’kam fjalë,<br /> As frazeologjia ime s’më ka tradhëtuar,<br /> Por fjala kur del nga goja jashtë<br /> Vret më shumë se plumbi, ndaj heshtjen dua</p>
Cito · 30.09.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p>E genjej veten duke shpresuar<br /><br />se ndonje dit ty do tkem harruar;<br /><br />e genjej veten duke menduar<br /><br />se me dike tjeter do jem dashuruar<br /><br />se besoj se do vij ajo dit qe serish do tshikoj;<br /><br />se du qe per her tfundit te takoj;kur te them qe lotet qe bijn nga kta sy sjon per ty<br /><br />e genjej veten kur mendoj se dikujt do ti jap 1 munsi<br /><br />qe tndjej serish dashuri<br /><br />por sdo ta le4j zemren qe te rrembehet nga pasioni yt;<br /><br />do ta lej dashurin e pamundur pas edhe pse merzia po mbyt<br /><br />i perkasim boteve qe kurr ska per tu bashkuar<br /><br />ti donxhuani aventurave e un liber i mbyllur koduar..<br /><br />te genjej un ty</p>
Cito · 30.09.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p>paptritur rruga na takoi <br /><br />papritur ai shikim na bashkoi<br /><br />papritur szt u ndeshen<br /><br />papritur buyet e te dzve qeshen <br /><br />papritur ne te dz veshtrum njeri tjetrin me embelsiedhe mdhe nje leterë-ku shkruhej Un te du pa kufi</p>
Cito · 30.09.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><strong>Ma trego menyren sesi mund te te harroj;se me ket dhimbje me un smund tjetoj;ma trego se smundem me te duroj;me trego te lutem nese ty te mungoj;ma trego qe dhe un te jetoj pak e qet;ma meso te lutem kete te vertete;ma trego se zemra me esht ber plage;ma tregoj qe te jetoj e qet edhe nese esht pake;ma trego se shum po vuaj ma trego se smund te jem me e huaj;ma trego se do te jem mirnjohese pergjithmon;me trego tlutem se dhimbja shpirtin po m<strong>a helmon;ma trego se shpirti mu helmua;me trego si mos te te dua </strong></strong></p>
Cito · 30.09.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><strong>Eja sonte dhe me prek e kripur jam ne det;jam asahtu sic te pelqen ty;eja sonte qe ta kallim jo nga malli por nga halli;per ty un do bej gjithshka esht pak te te them te dua;esht pak sepse e di se cka mendon ti per mua;je ylli qe me ndricon mos gabo qe te shkosh mos gabo se do me lendosh;ty lutem eja se esht nat e gjat dhe un ndjej frik dhe tmerr;eja se pa ty me duket jeta ferr;cesht gjith kjo qetsi;po me vret kjo agoni;besova ne perjetesin e dashuris por e gjeta veten ne vendin e thatesires;eja sepse zemra nga malli do plas;shpirti nuk ka goj qe te flas;por kto sy nje qellim kane;qe te tken ty prane.</strong></p>
Cito · 18.10.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p>Lamtumire mos me thuaj<br />se me ty jam gjithmon <br />lamtumir kjo fjal te vret<br />te dua me thuaj<br />te puthe duart,syt ,e gjithe trupin<br />lamtumir kur mos thuaj se te kam jet<br />vetem te lutem kam nje AMANET<br />kur ne varre te me fusesh <br />mos thuaj vdiq perjet<br />po thuaj se eshte dashurie ime e vertet</p>
Cito · 18.10.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><strong><span>Heret e kuptova sa te du<br />S’u pajtova qe s’je me mu<br />Heret e kuptova sa e shkrete<br />Sa e gjate pa ty kjo jete<br />Si nje e harruar, si jetim<br />Pa ty s’pata nje gezim<br />Edhe hene e diell mi kan shu<br />Ata qe prej meje t’kan largu<br />M’kan lenduar m’kan verbuar<br />O asnjeher s’te kam harruar<br />Edhe 1000 vjet po une sikur, sikur te jetoja<br />Une tjeter s’do dashuroja...</span></strong></p>
Cito · 18.10.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><strong><span>You can fall in the water<br />You can falla of a tree<br />but the best fall<br />is to fall in love with me...</span></strong></p>
Cito · 18.10.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<div class="content clearfix"> <div><span style="color:#FF0000;"><strong><em>Kur jam ty me vjen frymzimi, </em></strong></span><br /><span style="color:#FF0000;"><strong><em>kur jam larg teje me ndjek mallkimi,</em></strong></span><br /><span style="color:#FF0000;"><strong><em>kur jam prane teje me zgjatet jeta,</em></strong></span><br /><span style="color:#FF0000;"><strong><em>kur jam larg teje me ndjell vdekja</em></strong></span></div> </div>
Cito · 18.10.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><strong>Kur malli te te marre<br />dhe une mos jem me ty<br />hap zemren dhe me thirr<br />mua do te me gjesh aty</strong></p>
Cito · 18.10.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p>NJE ZEMER,NJE SHPIRT,NJE DASHURI<br />TE GJITHA I KAM <br />ME MUNGON VETEM TI TE TE KEM PRAN</p>
Cito · 18.10.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p>Jetën për ty do ta jap, vetëm ty të dashuroj.!! Zemrën time do ta jap,dhe askush nuk mund të më ndalë.. PSE??? Pse qdo nate une të kujtoj..? Pse qdo nate une të ëndroj..? Pse qdo nate, une qaj për ty Emrin tënd qdo nate e përmendi. Qka ti ksaj zemrës se shkrejtë, që smë la të jotoj rehat në ket Jete Kur shof dikand në rruge, mendoj se ti je dhe vrapoj qe te te ndali..! Pse ndodhi ajo vajzë të jet ne zemrën time, kur do të më hiqen mua keto Kujtime..?? Qka po ndodh o zot, qka po ndodh me mua .. Hiq spo e di,pse aq shum e dua..!! Kur do të jet mjaft, për të mos kujtoj, se gjysmën e jetës ajo ma ka ngrëne.. Nuk e dija se do të ndodh kjo punë,por pse mu shtua edhe një mërzi..?? Se për ty moj Dashuri e shkretë,edhe natën nuk po muj me fjetë.. Nese ma thuash fjalën **TE DUA** ather mundesh me më qetsuar. U dashurova sa shume une ne Ty, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri.. Nuk besoj se mund të jetoj pa ty.! Zemra ime gjithmon vajtonë. Syt e mi gjthmonë lotojn. Emri yt në zemër më flen, me krah hapur gjithmon të pret</p> <p>. Pa ty syri kot lotën. Pa ty zemra kot vajton, Dikush tjter Ty te dashuron dhe mua më haron..! Ditët po kalojnpo arrijn në fund por dashurin qe e patëm, mos mendo se do ta gjejsh dikund!!! Do të mundohem me të harru, por Zemra ime thot JO nuk dua A thu do të jem gjall o zot..?? A po do të më mbulojë kjo tokë Pa Ty nuk mund të rri..!! Pa Ty jeta më behet hi. Pa Ty vorri nuk më parnon.. Se zemra vetëm Ty të don..!!! :merzitur: :merzitur: :merzitur: :merzitur: :merzitur: :merzitur:</p>
Cito · 18.10.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p>Nqs nje dite nuk me gjene me,,,,<br />mos u merzite se diku jam,,<br />jam ne horizonte aty me ke,,,,<br />jam bere engjulle per ty,,,<br /><br />Kurre malle te keshe,,<br />dile naten yjete shiko,,,<br />aty midise tyre jam edhe une,,<br />ndricoj vetem per ty,,,</p>
Cito · 01.11.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><img class="forum-post-img-LhJ93bCyPi forum-post-img bx-def-shadow bx-def-round-corners" src="forum/?action=download&hash=LhJ93bCyPi" border="0" /></p>
images[1] · 13.1K · _5 views
Cito · 01.11.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><img class="forum-post-img-BXqsh6esve forum-post-img bx-def-shadow bx-def-round-corners" src="forum/?action=download&hash=BXqsh6esve" border="0" /></p>
images[1] · 4K · _5 views
Cito · 01.11.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><img class="forum-post-img-vPHzFxHS8U forum-post-img bx-def-shadow bx-def-round-corners" src="forum/?action=download&hash=vPHzFxHS8U" border="0" /></p>
images[1] · 14K · _5 views
Cito · 01.11.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><img class="forum-post-img-JZQHG5JFpE forum-post-img bx-def-shadow bx-def-round-corners" src="forum/?action=download&hash=JZQHG5JFpE" border="0" /></p>
images[1] · 7.4K · _5 views
Cito · 01.11.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><img class="forum-post-img-aEg2QRjew2 forum-post-img bx-def-shadow bx-def-round-corners" src="forum/?action=download&hash=aEg2QRjew2" border="0" /></p>
images[2] · 8.3K · _5 views
Cito · 01.11.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><img class="forum-post-img-7KxXX3EZr5 forum-post-img bx-def-shadow bx-def-round-corners" src="forum/?action=download&hash=7KxXX3EZr5" border="0" /></p>
images[2] · 7.5K · _5 views