Foren  ›  Forumi Albalove  ›  Poezi
 

ME MUNGON

nuk te shoh,por te kujtoj,nuk te kam por ste harroj,nuk do jem por egzistoj,nuk bej gjum por te mendoj,nuk je ti por jan kujtime,nuk jan lot por jan vajtime,nuk jane plumba por gabime,qe me vrane dashurine time ...*eri*

Gjaku im ne duart e tua do te ngrije,

e ne buzet e tua do te arrije.

Puthje pa fund do te te dhuroje,

e te te thote se pergjithmone do te te dashuroje.

Te njoha papritur o qenie hyjnore,

ne kete jete mizore,

Te thashe te dua pambarim,

aq shume saqe u lodh ky shpirti im.

Ndersa sot ne heshtje te shikoj,

edhe pse thelle me shpirt te dashuroj.

po ecnim te dy aq pran sa s kishim vend per largesi doren ne qaf ma hodhe dhe vazhduam rrugen me qetesi

papritur degjuam disa hapa kthyem koken per te par....ishte thjesht dikush qe kaloi vazhduam te ecnim mendjen pa e vrar

kur ne nje moment te pash ne sy dhe ti keshtu veprove doren ne qaf levize e pas vetes me afrove...

ne ate cast zemra fort me rrahu dhe njerzit mu erresuan dridhja me pushtoj ku do...kur buzet tona u bashkuan!..

syt mu mbyllen instiktivish krahet e tu me rrethuan fryma per nje moment ndaloj dhe krahet e mi te perqafuan

nje puthje qe erdhi nga pasjoni dy njerez qe dridheshin nga emucioni krahet tane njeri-tjetrin shtregojn

dy zemra qe rrahin me shpejtesi vazhdojn...

Ditet jane shekuj Kur me ty nuk jam Netet jane vite Kur pran nuk te kam Oret jan muaj Kur zerin nuk ta degjoj Minutat jan jave Kur syt smund te ti shikoj Sekondat dite te teraKur buzet smund te ti shijoj *eri*

MOS ME LARGO NGA MENDJA KUR TE LARGOHEM NGA SYT.....MOS MA MBYLL DEREN SE JAM SHPIRTI YT...

MOS ME THUAJ STE DUA SE KURR SKAM GEZIM....MOS ME THUAJ JETO SE PA TY SKA KUPTIM

me mungon nje bashke bisedues /e

Edhe sonte nje nate si te gjitha te tjerat,un jam vetem e ti je larg,nuk po me duket shume ndryshe,po mendoj nje kohe te bukur qe kisha me ty,po me bje ngadale nje lot ne syte e mi,po me duket se nata po me vret dhe me duket se mengjesi sdo me gjeje,jam vetem ne nje dhome dhe muret me duket se po me hane nuk e di se si,po zemra po me qan,nuk e di qa ndodhi as se pse se di,di vetem se ti per mua quhesh e vetmja dashuri,jam lodhur shume moj jeta ime me kane mbetur vetem kujtime nuk e di se pse e kam kaq te veshtire kur e di se ti je mire,do doja te te kisha prane te ishim dhe njehere si me pare,te te kisha ne krahet e mi dhe te te shikoja ne sy,te te puthja me shume mall dhe pak ta shuaja kete zjarr,kete zjarr qe po me djeg,kete mall qe po me vret,lotet qe po me shkaterrojne dhe kujtimet qe me lendojne.te dua dhe kete e di mire,sa te madhe e kam kete deshire edhe njehre ne kete jete te te them te dua vertete,te ti puth ata dy sy qe me mungojne aq sa as vete se di,do doja edhe njehre te ishim bashke te te kisha ne krahe,te te shtrengoja fort dhe te zhdukesha pastaj nga kjo bote,te vdisja dhe me te mos isha veq edhe njehere te te kisha ta shohesh edhe ti lotin tim dhe te dish qe je shpirti im,te dua perjetesisht moj zemra ime e vogel.vertete me ka marre malli per ty shume,dhe po e kujtoj me lot gjdo moment qe ishim bashke se ka qene koha me e mire e jetes time,te dua te dua.

Ke te drejt ti te qeshesh me mua

ke te drejt sepse funi fundit jom un ajo qe te dua

jom un ajo qe qaj kur ty te ndodh dicka e keqe

jom un ajo qe qaj per ty cdo mesnat

jom un ajo e mallkoj veten sepse jom aq e afat

ke te drejt te tallesh edhe ti ajo tjetra

sepse un per ty sjom gje tjeter vec  ajo e vjetra

ke te drejt te qesesh sepse fundi fundit un vuj per ty

sepse un dua tjesh me mua dua tjemi ne te dy

ke te drejt sepse un jom idjote qe ty te dua

jom ajo idjotja qe lejoj te tallesh ti me mua

Me fal i them zemres sepse ajo e gjora per ty vajton

sepse esht ajo e gjora qe ty tkerkon

Esht ajo e gjora qe tka brenda vetes

e sia liron vendin askujt

jo si ti qe je zemra gjithkujt

LAmtumir zemra arsyja qe un jetoj

lamtumir se esht hera fundit qe per ty mendoj.


Foren  ›  Forumi Albalove  ›  Poezi