Forume  ›  Forumi Albalove  ›  Poezi
 
HISTORIJA IME!
 
Cito · 27.01.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p> </p> <p> </p><div class="uiContextualLayerParent" style="margin-top:0px;margin-right:auto;margin-bottom:0px;margin-left:auto;width:981px;color:#000000;font-family:"Times New Roman";font-size:medium;"> <div class="fb_content clearfix" style="width:auto;padding:0px;margin:0px;"> <div class="UIStandardFrame_Container clearfix" style="width:980px;margin-top:20px;margin-right:auto;margin-bottom:0px;margin-left:auto;padding:0px;"> <div class="UIStandardFrame_Content" style="width:720px;padding:0px;margin:0px;"> <div> <div class="permalink_stream"> <ul class="uiList uiStream translateParent" style="list-style-type:none;padding:0px;margin:0px;"><li class="uiUnifiedStory uiStreamStory genericStreamStory aid_169954863071568 uiListItem uiListLight uiListVerticalItemBorder" style="padding:0px;border:0px solid #e9e9e9;"> <div class="storyContent" style="margin-top:-2px;margin-right:0px;margin-bottom:2px;margin-left:0px;"> <div class="UIImageBlock clearfix"> <div class="storyInnerContent UIImageBlock_Content UIImageBlock_MED_Content" style="vertical-align:top;width:10000px;"> <div class="mainWrapper" style="margin-top:14px;margin-right:35px;margin-bottom:14px;margin-left:0px;"> <h6 class="uiStreamMessage" style="font-size:13px;color:#000000;margin-top:0px;margin-right:0px;margin-bottom:5px;margin-left:0px;font-weight:normal;padding:0px;"><span class="messageBody">Për here të parë <br />ne chat kur shkova <br />nja dy ore u mendova <br />me iku truni tu mendu <br />ca pseudonimi me vu <br />E kështu filloi chati <br />nicku i parë ishte "veshgjati" <br />Mbas pak e pash se sme shkon <br />e nderrova e vuna "hasan" <br />Po dhe hasan kur e vuna <br />me ecte muhabeti vec me cuna <br />me iku truni duke menu <br />s`dija ca nicku me vu <br />Kohe te gjatë ne chat qendrova <br />njemije emra i nderrova <br />dhe një ditë shum u mendova <br />veten time keshillova <br />A mar naqe te rafte pika <br />këtu ecka vetëm romatika <br />Thashe se mos më shkon ky niku <br />e vuna Hasan_Romantiku <br />Pata shans mbas nja nji ore <br />ne chat zuna nje dashnore <br />nicku i saj ishte Lule_Bore <br />Po jo nuk me pëlqeu fare <br />kishte qenë një katunare <br />s`dinte tjetër vetëm një e dy <br />me sill një fotografi <br />Hajt mo thash po ja baj qejfin <br />ka njerz qe për dashni vdesin <br />jo si une qe per pune nje ore <br />e zuna gocen dashnore. <br />Per scanim shkova ne librari <br />se nuk kisha scanner ne shpi <br />fotografite i scanova <br />edhe goces ja dergova <br />Po me von me zu belaja <br />Gocen e zuni sevdaja <br />Donte te me bante për vete <br />po si ju thash nuk me pelqente <br />AA po se harrova tju them <br />Unë ne Angli kam zan ven <br />Ajo mua me mashtroj <br />Me tha se rrinte ne velipoj <br />Po foton kur e pa <br />nderroj mendje dhe me tha <br />Hasan do të te them diçka <br />Rreth e rreth ma rrotullonte <br />ne fund tha ne Angli jetonte. <br />Si gjithmon për kontaktim <br />ajo kishte e-mailin tim <br />Po me von se ca me ngaterronte <br />donte te me telefonte <br />Hajt thash prap po bej nje gabim <br />dhe ja dhashe numrin tim <br />Mu duk vetja krejt rrote <br />se ishte muhabet kot <br />Me ket peshk u merzita <br />dhe kompjuterin e fika <br />Nga qe ishte kohe e mirë <br />dola n`ballkon me pi i birre <br />Sa dola tek dera e ballkonit <br />me ra zilja e telefonit <br />Edhe e keni parasysh <br />e hapa dhe fola anglisht <br />Hello!!! <br />s`foli <br />who is this? <br />Thash do jetë ndonjë psikopat <br />se ishte dhe numer privat <br />Alo! <br />kishte qene ajo <br />He,, me tha,, ckemi mire <br />mu ba drita erresire <br />mu duk vetja ne shkretetire <br />Mir... i thash...ti ca bane <br />mu duk shpia kasaphane <br />Kshu filloi muhabeti <br />qe nuk kishte pik lezeti <br />Telefonin e fika <br />mu rikthye sërish drita <br />E mbylla numrin e vjeter <br />shkova e bleva numer tjeter <br />Thashe nga sot mos paca fat <br />ky do jete numer privat <br />dhe ne chat kur te shkoj <br />nickun thashe do ta nderroj <br />Po mendohesha si ta vej <br />E vuna "kiss_of_the_day" <br />Nga ajo ditë ne chat lash nam <br />u bo chati kasaphane <br />Të gjitha gocat me flisnin mu <br />më thonin: Hi, How are you? <br />Shumë idjota rrinin duke share <br />tregonin veten katunare <br />Operatoret o ban xheloz <br />se u njofta si tip serioz <br />Nuk kishin ca me than <br />po përdit ma banin ban <br />Nje dit I had a fight <br />Me një "Kiss_of _the_night" <br />Kur e pane se sdu me ik <br />me vun ato ne auto kick <br />Thashe ne chat nuk rrihet ma <br />po nuk kisha ca me bo <br />Nderrova nickun se u bo nami <br />dhe e vuna prap "hasani" <br />Nje dite me ftoi njena <br />me tha hajde tek #tirana <br />Aty gjeta nja pese vete <br />tu bo i dor muhabet <br />nuk kaloi as nje ore <br />me vunen operator <br />Mbas ca kohesh e hapen thesin <br />e ma hoqen mua accessin <br />Ai ishte chat gomistash <br />stafi i tije ishte staf sexsistash <br />per arsye personale <br />mu desh me than ca fjale banale <br />Tani me eshte bere zakon <br />dashnoret i baj koleksjon <br />I marr të gjitha perdore <br />momentalisht kam katër dashnore <br />Kjo pra është historia ime <br />me te drejta dhe gabime <br />gjithashtu me shumë shkurtime</span></h6> </div> </div> </div> </div> </li> </ul></div> </div> </div> </div> </div> </div>
Cito · 31.01.2012 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p>Un dhe ajo dy kusherira,</p> <p>un e keqja ajo e mira.</p> <p>Un e sinqerta qe ta thoja te verteten ne sy,</p> <p>ndersa ajo qe fliste keq per ty.</p> <p>Un goca qe qaja dhe te enderroja,</p> <p>ndersa ajo te ngacmonte per inatin tim,</p> <p>si se kuptove sesa te deshte ky shpirti im.</p> <p>Ti verboi syte perendia,</p> <p>apo dashuria.</p> <p>Apo se nuk isha elegante,</p> <p>apo se nuk isha pasionante.</p> <p>Ndersa sot kam ndryshuar,</p> <p>jam ajo goc qe cdo cun e ka enderruar.</p> <p>Jam ajo goc qe cunat nga trut i shkalloj,</p> <p>dije se me pare nuk te dashuroj.</p> <p>Mendove se do me shkoj jeta vaj,</p> <p>apo se un vec do qaj.</p> <p>E kishe gabim o sylarosh,</p> <p>kishe nje zemer bosh.</p> <p>Tani je xheloz se te tjeret me nfacmojne,</p> <p>se te tjeret me shikojne,</p> <p>mua as qe ma ndjen per ju te dy,</p> <p>rivale,do perballem edhe me ty.</p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p> </p>
Cito · 02.11.2012 · 1 njerez e pelqejne ·
 
<p> </p> <div class="quote_post"> <p>Un dhe ajo dy kusherira,</p> <p>un e keqja ajo e mira.</p> <p>Un e sinqerta qe ta thoja te verteten ne sy,</p> <p>ndersa ajo qe fliste keq per ty.</p> <p>Un goca qe qaja dhe te enderroja,</p> <p>ndersa ajo te ngacmonte per inatin tim,</p> <p>si se kuptove sesa te deshte ky shpirti im.</p> <p>Ti verboi syte perendia,</p> <p>apo dashuria.</p> <p>Apo se nuk isha elegante,</p> <p>apo se nuk isha pasionante.</p> <p>Ndersa sot kam ndryshuar,</p> <p>jam ajo goc qe cdo cun e ka enderruar.</p> <p>Jam ajo goc qe cunat nga trut i shkalloj,</p> <p>dije se me pare nuk te dashuroj.</p> <p>Mendove se do me shkoj jeta vaj,</p> <p>apo se un vec do qaj.</p> <p>E kishe gabim o sylarosh,</p> <p>kishe nje zemer bosh.</p> <p>Tani je xheloz se te tjeret me nfacmojne,</p> <p>se te tjeret me shikojne,</p> <p>mua as qe ma ndjen per ju te dy,</p> <p> </p> <p>rivale,do perballem edhe me ty.</p> <p>ckom hek me i gjet llafet e duhura me e shkrujt ket poezi</p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> </div> <p> </p>
Cito · 12.02.2013 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p> </p> <p><em style="margin:0px;padding:0px;color:#333333;font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:17px;font-variant:normal;font-weight:normal;letter-spacing:normal;line-height:23.65625px;text-indent:0px;text-transform:none;word-spacing:0px;background-color:#ffffff;"><strong style="margin:0px;padding:0px;"><span style="margin:0px;padding:0px;">I dashur do shkruaj per ty sepse sjan thjesht vetem vargje nleter por kta fjal jan fjal shpirti.....e kam tveshtir se do te te humbas e kam tveshtir tpranoj vet faktin se ty do te te kert pran nje tjeter vajz......vallll ci beri zotit zemra ime qe ai e lendoi?ci beri shpirti egoizmit tend qe ai e lendoi ci beri buza ime bukuris tende mos valll e turperoi?ci beri trupi im trupin tend ajo kurrr me asnje trup se zevendesoi......do shkruaj per ty sikur ta di se jan vargjet e fundit qe dora ime shkruan sikur ta di se buzet e tua do i dhurojn puthje tnxehta saj te cilen e ke nshtrat mos e mendeo se e kam marr me copy ket proz tshkurter dashurie jo i dashur e ke gabim pas jan fjal tshkuara nga un per ty shpirti im un sjam filozofe por kur behet fjal per ty marrr tgjitha mendimet e botes i mbledh i bashkoj qe ty vargje tbukra te te krijoj.....eh valll cdo bej un pa ty ...pa ty kam mbet si qyqe mali vec vajtoj sbej asgje me l;ot e kam shkruar tbetohem.........</span></strong></em></p>
Cito · 12.02.2013 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p> </p> <p> </p> <p><em style="margin:0px;padding:0px;color:#333333;font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:17px;font-variant:normal;font-weight:normal;letter-spacing:normal;line-height:23.65625px;text-indent:0px;text-transform:none;word-spacing:0px;background-color:#ffffff;"><span style="margin:0px;padding:0px;"><strong style="margin:0px;padding:0px;">Historia Ime....<br style="margin:0px;padding:0px;" />Dikur desha un nje djal<br style="margin:0px;padding:0px;" />e deshta me shum se veten e deshta teper<br style="margin:0px;padding:0px;" />e deshta aq shum saqe nje dit mora nje leter<span class="Apple-converted-space"> </span><br style="margin:0px;padding:0px;" />mora guximin e i shkrujta 2 fjal<br style="margin:0px;padding:0px;" />"te dua me shum nga ca e mendon ti<br style="margin:0px;padding:0px;" />sme hyn pun se cthon njerzit asgje ska rendsi"<br style="margin:0px;padding:0px;" />ai qeshi e me ofendoi ma ktheu hne ket menyr<br style="margin:0px;padding:0px;" />"Aaaahaaahaaaha mfal e ke pas naj her surratin tat npasqyr"<br style="margin:0px;padding:0px;" />qava e vujta aq shum<span class="Apple-converted-space"> </span><br style="margin:0px;padding:0px;" />saqe ai ofendim mdilte e naten ngjum<br style="margin:0px;padding:0px;" />aq shum vujta saqe ai djali iku ne kurbet<span class="Apple-converted-space"> </span><br style="margin:0px;padding:0px;" />erdhi dita kur ai serish u kthye ne qytet<span class="Apple-converted-space"> </span><br style="margin:0px;padding:0px;" />sa me ma pe nje trendafil ne dor mu afrua<span class="Apple-converted-space"> </span><br style="margin:0px;padding:0px;" />me pyeti"Deshiron tmartohemi e te tmarrr per grua?<br style="margin:0px;padding:0px;" />U ktheva edhe e pas nsy me pas e pyta</strong></span></em></p> <p><em style="margin:0px;padding:0px;color:#333333;font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:17px;font-variant:normal;font-weight:normal;letter-spacing:normal;line-height:23.65625px;text-indent:0px;text-transform:none;word-spacing:0px;background-color:#ffffff;"><span style="margin:0px;padding:0px;"><strong style="margin:0px;padding:0px;">"Mfal njihemi gje ne tdy?(my histori this fucking lovessss)</strong></span></em></p>