Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??
 
Cito · 13.06.2015 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p><span style="color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;">Dashuria, Nevoje e njeriut, fat apo mallkim? </span><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><span style="color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;">Ka momente qe cdo njeri/a nga ne ndihet i/e vetmuar, megjithese mund te kemi shoke te mire pran nesh, por kjo vetmi shkaktohet nga mungesa dhe nevoja e dashurise dhe per kete mendova ta hap kete teme e cila eshte shume e hapur per interpretim dhe experienca personale! </span><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><span style="color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;">1- Disa njerez kane nevoje te dashurojne dike, te kujdesen per dike dhe te ndjejne qe dhe dikush tjeter kujdeset per te. </span><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><span style="color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;">2- Ka shume njerez qe qellojne me fat dhe gjejne dike, me te cilin/cilen cdo gje u shkon mire dhe perfundojne edhe bashke, megjithese lidhja e tyre mund te ket filluar qe ne mosha shume te reja! </span><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><span style="color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;">2- Disa te tjere kan len jeten, shkollen dhe shoqerine mbase dhe familjen per nje dashuri qe me vone mbase nuk ka dal ashtu sic ata mendonin dhe me pas e mallkojne ate! </span><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><span style="color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;">Pra ketu kemi tre kategori( po ti quaja keshtu) </span><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><span style="color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;">epara -mungesa e dashurise, </span><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><span style="color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;">e dyta- prezenca dhe lumturia e dashurise </span><br style="margin:0px;padding:0px;color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;" /><span style="color:#000000;font-family:'Trebuched MS', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;line-height:18.2000007629395px;">e treta -zhgenjimi ne dashuri </span></p>
Cito · 26.07.2015 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<p>Me prit sonte...</p> <h2 style="text-align:center;"><em><strong>Me prit sonte zemer</strong></em><br /><em><strong> se do t'vi ne endrrat tua</strong></em><br /><em><strong> do te puth ngadale<span class="text_exposed_show"><br /> dhe do te them sa te dua</span></strong></em></h2> <div class="text_exposed_show"> <h2 style="text-align:center;"><em><strong>Me prit sonte shpirt</strong></em><br /><em><strong> se do te jem me ty</strong></em><br /><em><strong> kam deshire edhe njehere</strong></em><br /><em><strong> me te pa me sy</strong></em></h2> <h2 style="text-align:center;"><em><strong>Malli po me vret</strong></em><br /><em><strong> zemra jote me therret</strong></em><br /><em><strong> nuk mundem pa ty ...</strong></em><br /><em><strong> jeten me shpin me shty.</strong></em><br /><em><strong> ****eli****</strong></em></h2> </div>
Cito · 26.07.2015 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<div class="forum_post_text bx-def-font-large bx-def-padding-sec-top"> <h2 style="text-align:center;"><span style="text-decoration:underline;"><em><strong>Jetoj vetem per ty</strong></em></span></h2> <h2 style="text-align:center;"><em><strong>Vetem per ty...</strong></em><br /><em><strong> une po jetoj...</strong></em><br /><em><strong> po te mos ishe ti<span class="text_exposed_show"><br /> une s'do te ekzistoj,</span></strong></em></h2> <div class="text_exposed_show"> <h2 style="text-align:center;"><em><strong>Vetem per ty</strong></em><br /><em><strong> une jeten e jap</strong></em><br /><em><strong> atje ku ti s'shkon</strong></em><br /><em><strong> un s'bej asnje hap,</strong></em></h2> <h2 style="text-align:center;"><em><strong>vetem per ty</strong></em><br /><em><strong> gjithqka do te boj,</strong></em><br /><em><strong> sepse te dua shum,</strong></em><br /><em><strong> sa as vet se mendoj,</strong></em><br /><em><strong> ...eli...</strong></em></h2> </div> </div>
Cito · 26.07.2015 · 0 njerez e pelqejne ·
 
<h2 style="text-align:center;"><span style="text-decoration:underline;"><em><strong>Me mungon</strong></em></span></h2> <h2 style="text-align:center;"><em><strong>Edhe kur je afer,edhe kur je larg</strong></em><br /><em><strong> me mungon njejte,shum e me teper</strong></em><br /><em><strong> zemra e vetmuar,vuajtjet ben varg,<span class="text_exposed_show"><br /> shkon nje vetmi e vjen nje tjeter,</span></strong></em></h2> <h2 style="text-align:center;"><em><strong>Vetem nje fjale veshet me degjojne,</strong></em><br /><em><strong> te dua shum dhe me mungon pa mase</strong></em><br /><em><strong> jeta eshte e tille per ata qe e kuptojne,</strong></em><br /><em><strong> sduhet humbur shpresa,lumturi ka me pase,</strong></em></h2> <h2 style="text-align:center;"><em><strong>Te shoh edhe kur me mua ti nuk je</strong></em><br /><em><strong> te ndjej kur afer ste kam as sme ke,</strong></em><br /><em><strong> me mungon ti dhe zemra e vogel</strong></em><br /><em><strong> ka vuajtje shpirti im qe vetem e le.</strong></em><br /><em><strong> (((eli))</strong></em></h2>