Forume  ›  Forumi Albalove  ›  Poezi

TE DUA

Cito · 31.07.2015 · 0 njerez e pelqejne ·

<p style="text-align:center;"><span style="text-decoration:underline;"><strong>TE DUA.</strong></span><br /><strong> Te dua verberisht...</strong><br /><strong> te dua qmendurisht...</strong><br /><strong> te dua perjetesisht...</strong><br /><strong> jo vetem rastesisht.</strong></p> <p style="text-align:center;"><strong>te dua seriozisht</strong><br /><strong> fizikisht e psiqikisht</strong><br /><strong> kete e deshmojne</strong><br /><strong> unazat tona ne gisht.</strong></p> <p style="text-align:center;"><strong>te dua me gjith zemer<br /> me shpirt e me emer<br /> me tere qenien njerezore<br /> sepse ti je mbreteresh <br /> e krejt botes femrore.<br /> ***eli*</strong></p> <p style="text-align:center;"><strong></strong></p> <p style="text-align:center;"><strong>Vizitoni ne Facebook Faqen   ,, JETOJ VEQ PER TY '' </strong></p> <p style="text-align:center;"><strong>Ne te do te lexoni Poezi te mrekullueshme,fjale te urta ,letra dashurie </strong></p> <p style="text-align:center;"><strong>e shumqka tjeter per dashurine e per jeten te shkruara nga eli...</strong></p>
Cito · 31.10.2016 · 0 njerez e pelqejne ·

Moj pasqyre Kam filluar te urrej! Ty o moj pasqyre Sepse shum rrudha Po me shfaq n'fytyre. Edhe pse zemra Po me digjet flake, Veq ti me tregon Se sa shum jam plake! O moj pasqyre... Te lutem tregom drejte Thuj qe nuk jam plake Thuj s'eshte e vertete, Kur ja leshoj syte, Pasqyres rrumbullake M'duket se pom thote O njeri u plake. *****eli*****