doni timeline RSSdoni timeline RSS2020-11-02T02:02:26+0000<![CDATA[doni added new Video]]>Get tickets for Dua Lipa's Studio 2054

]]>
2020-11-02T02:02:26+0000
<![CDATA[_bx_videos_wall_added_new_items_title]]>2020-10-11T22:21:50+0000<![CDATA[doni added new _bx_blog_wall_object]]>Jetoje cdo cast te jetes si te ishte i funditMes reales dhe ireales ka nje dere, dhe ajo dere jemi ne.Vetem kush nuk e njeh dhimbjen mund te qeshe me ate qe vuanNese per te jetuar duhet te perulesh, atehere cohu dhe vdis.Dyshimet ti krijon lirira.Kur te mesosh te mos e vrasesh mendjen per njerezit, vetem atehere do te jesh i madh.Sikur personat qe flasin keq per mua, ta dinin se cfare them une per ata, do te flisnin me keq. Nuk ka rendesi nese nje gje eshte e vertete, e rendesishmja eshte ta besosh.Nuk i kam kerkuar askujt te me linde, prandaj lermeni te jetoj si te dua.Cdo dite eshte te besh nje xhiro ne histori.Nuk ja vlen te grisesh faqet e jetes, e rendesishme eshte te dishe te kthesh faqe e te rifillosh.Ne jete do te kete gjithnje nje maskara qe do te te beje te vuash, por do te jete i vetmi person, qe do te arrish te duash me te vertete. Nuk mund te jesh kurre vetvetja nese kerkon te jesh te tjeret.Kjo nate nuk mund te zgjase ne perjetesi, sepse pas pak do te vije mengjesi, gjithmone nese ka nje te neserme. Nese do te me duhej te zgjidhja mes jetes dhe vdekjes, sepse nuk ekziston jete pa ty, me siguri do te zgjidhja vdekjen para se te me zgjedhe ajo mua.Kerko te jesh gjithmone vetvetja, keshtu mund te thuash se ke qene i vetmi.Kur te zgjohesh e nuk do te shohesh me diellin, ose ke vdekur, ose je ti vete dielli.Lumturia eshte e perbere nga nje hic, qe ne momentin qe e jetojme, na duket gjihtcka.Nje dite po qaja sepse nuk kisha kepuce per te shkuar ne shkolle, pastaj pashe nje burre pa kembe dhe pushova se qari. Kush heq dore nga endrrat eshte i destinuar te vdese.Nese do te me duhej te zgjidhja midis dashurise tende dhe jetes, do te zgjidhja dashurine tende, sepse ajo eshte vete jeta ime. Mes te mires dhe te keqes ka nje dere dhe, une do e hap.Te dashurosh do te thote te mendosh ne menyre intensive per dike, duke harruar vetveten. Lum ai qe nuk ka enderra per te realizuar, sepse nuk do te zhgenjehet kurre.Do te jepja gjithe ditet e mia per nje dje te vetme.Endr... Read more

]]>
2014-09-08T01:03:00+0000
<![CDATA[doni _bx_blog_wall_added_new _bx_blog_wall_object]]>Gjeografia e Femres: - Në moshën prej 18 deri në 20 vjeç femra është si Afrika - e egër, e bukur dhe me shumë zona misterioze dhe te pavizituara.- Midis 21 dhe 30 vjetësh femra është si Amerika - e zhvilluar dhe e hapur, sidomos për të pasurit.- Midis 31 dhe 35 vjetësh femra është si India - sensuale, e qete dhe me plot besim në bukurinë e vet.- Në moshën prej 36 deri në 40 vjeç femra është si Franca - e shijshme, e pjekur dhe mbetet nji pjesë e botës që vizitohet me kënaqësi.- Midis 41 dhe 50 vjetësh femra është si Jugosllavia - lufta është humbur, kurse dëmet e së kaluarës kanë lënë gjurmë të thella.- Midis 51 dhe 60 vjetësh femra është si Rusia - e shkatërruar, pa kontroll dhe nuk i përfill vizitorët.- Në moshën midis 61 dhe 70 vjetësh femra është si Mongolia - me të kaluar të pasur dhe me fitore shumë të mëdha, por pa ardhmëri.- Mbas moshës 70 vjeçe femra është si Afganistani - çdokush e di ku është, mirëpo nuk e viziton askush. Gjeografia e mashkullit: - Midis 15 dhe 70 vjetësh mashkulli është si Amerika – udhëhiqet nga një kastravec.

]]>
2014-09-08T00:17:20+0000
<![CDATA[doni shtoi 2 video te re te albumi]]>2013-10-08T22:19:14+0000