Tema shoqerore

Barcelona mori një plumbi 3-1 ndaj Manchester United si David Villa mori avantazhin e konfuzion në zonën kampion anglisht-së dënimit për të shënuar në minutën e 69.Lionel Messi, i cili kishte dhënë kampion spanjoll ligë të çojë në minutën e 54, e mori topi
A_b_i 29.05.2011 0 1303

“Dëshiroja shumë që të ishte një femër fituese e Big Brother, në mos unë një femër tjetër. Kam luftuar për këtë çmim sepse asgjë e mirë nuk vjen pa luftuar”, u shpreh Ermela pas fitores.“Nedës i trembesha më shumë në këtë lojë sepse mënyra se si i mendonte
A_b_i 03.04.2011 0 1325

Në atë moment, ai nuk mund të kishte imagjinuar kurrë se ishte duke blerë një pikturë të mjeshtrit Paul Cezanne, e humbur prej kohësh dhe me një vlerë prej 40 milion eurosh në treg.Siç shpjegoi anglezi, në të vërtetë ai mendonte që pikturën t’a hiqte dhe h
A_b_i 03.04.2011 0 1242

Duhej të ishin plot energji, por në fakt shpesh lënë pas dore shkollën, "luftojnë gjithë ditën me qepallat që duan të mbyllen dhe rigjallërohen vetëm para Facebook-ut. Këta janë adoleshentët e sotëm, që flenë shumë pak, pothuajse gjithmonë për faj të tekno
A_b_i 25.03.2011 0 1408

Diku ishin 2 shok që duheshin aq shume saqë mund te sakrifikonin gjithçka per njeri tjetrin. Ishin njohur gjatë studimeve e kishin qëndruar në te njëjtën shtëpi. Njeri prej tyre dukej si më kurnac, kurse tjetri shume bujar.   Vjen nje ditë që shokut kurnac
A_b_i 05.03.2011 2 1860

jupiteri është aq i madh sa që mund të zinte brenda tij të gjithë planetët e tjerë.. dielli mund të nxërë brenda tij një milion Toka. grimcat e hekurit të gjetura në Hënë dhe të sjella në Tokë kanë një veti të veçantë, ato nuk ndryshken në Italinë mesjet
A_b_i 27.09.2010 0 1051

VLORE- Situate shqetesuese ne Repartin e Pediatrisë në Spitalin Rajonal të Vlorës. Në ditë në këtë repart paraqiten 100 apo edhe më tepër fëmijë, shumë prej të cilëve shtrohen, ndërkohë që kapacitetet janë 50 shtretër. Drejtori i spitalit të Vlorës, Besnik
A_b_i 21.09.2010 0 820

Femrat e reja janë duke u bërë gjithnjë e më shumë e varur nga mediat sociale dhe kontrollin mbi rrjetet e tyre sociale, sipas një studimi të ri të lëshuar sot më parë nga Oksigjen Media dhe Lightspeed Kërkimit. Në fakt, më shumë se një e treta e grave të
A_b_i 18.09.2010 1 1474

Gjashte vese të mira shëndetsoreMe të cilat mundeni të filloni prej sot....Të gjithë dëshirojmë të jemi të shëndetshëm, apo?Edhe pse shumë gjëra rreth shëndetit nuk mund ti kontrollojmë, disa prej tyre mundemi. Duke zhvilluar vese të shëndetshme të cilat i
A_b_i 15.09.2010 0 1081

Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.Dashuria eshte frika per tu bere tre.Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtitDashuria eshte poezia e ndjenjave Dashuria eshte lumturi kur e ke prane Dashuria eshte semundje dhe il
A_b_i 11.09.2010 2 2131