Lajme Shqip

Mijëra njerëz prej së dielës po vërshojnë drejt Vlorës. Qytetarë nga çdo qytet i Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Malit të Zi dhe diasporës po shkojnë në Vlorë. Me gjithë përpjekjet e Berishës për ta mbajtur Vlorën jashtë vëmendjes kryesore të 100 vjet
A_b_i 26.11.2012 1 1508

Uashington - Osama bin Laden, udhëheqësi i rrjetit terrorist të Al Kaedës është vrarë në një operacion të forcave amerikane në Pakistan. Lajmi u bë i ditur nga presidenti Barak Obama. Truri i sulmeve të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara u vra brend
A_b_i 02.05.2011 0 1691

Disa programerë kanë postuar versionin e tyre të programit sulmues të njohur si Low Orbit Ion Cannon apo LOIC, në ueb faqen SourceForge.net të Geeknet Inc. Përdoruesit mund të shkarkojnë softuerin pa pagesë, dhe gjithashtu të postojnë sugjerime tek zhvillu
A_b_i 05.01.2011 0 822

Nata e 12 tetorit do të ngelet gjatë në mendjet e futbolldashësve, për shkak të asaj që ndodhi në Marasi – Një flamur shqiptar i djegur, rrahje masive mes tifozëve, një portier i lënduar dhe një ndeshje e anuluar ishin pasojat e rebelimit të huliganëve ser
A_b_i 13.10.2010 0 1107

Tension në qendër të Xhenoas, ku tifozët serbë dhe policia italiane janë përleshur mes tyre pas lëshimit të shisheve dhe gurëve. Ata janë shpehur kundër pavarësisë së Kosovës dhe gjatë protestave kanë djegur edhe flamurin shqiptar.  Situata ka degjeneruar
A_b_i 13.10.2010 0 931

SHKODËR - Ndryshimet e këtij viti në rregulloren e lotarisë amerikane kanë sjellë në Shkodër zëvendëskonsullen e SHBA-së në Tiranë Emily Makely, e cila ka bërë publike nisjen e lotarisë amerikane për këtë vit. Sipas saj, rregullat për aplikuesit e DV-2012
A_b_i 21.09.2010 0 1128

MAQEDONI-- Lajmifundit--(INA) Këndimi dhe rreshtimi i ushtarëve të komunitetit shqiptar pranë flamurit kombëtar shqiptarë në një nga kazermat e Armatës së Maqedonisë (ARM) në qytetin e Velesit është vlerësuar si një skandal që ka shkaktuar reagime në media
A_b_i 11.09.2010 0 936